20 İş Günü Dolmasına Rağmen Ürünün Gelmemesi

burakkacmaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar vatan bilgisayardan 4 parça sistem aldım. İşlemci, anakart, RAM ve soğutucu fakat 4 ay sonra işlemcide arıza oldugu için servise gönderdim. 18.01.2016 tarihinde ve kasa olarak bıraktım fakat bugün yani 10.02.2016 20 iş günüm tamamlandı hala servis takip formunda gözüküyor. Ne zaman gelicek bu ürün? Dilekçe yazıp yarın göndersem faydası olur mu? Lütfen beni aydınlatın. Sıkıldım yani beklemekten artık 1 ay oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cumartesi günlerinin iş gününden sayılıp sayılmadığını servisler kendine göre yorumlayabiliyor. Yine de 20 iş gününü geçerse tüketici hakem heyetine başvurup ürün ya da para iadesi talebi isteyebilirsiniz. Ama o prosedürler de zaman alan işlerdir.
Servisi telefon ile ısrarla arayarak takipçi olmanız işlemlerinizin hızlanmasına yardımcı olabilir. Dilekçe ile uğraşmayın.

12 şubat itibariyle 20 iş günü süreniz dolmuş. 20 iş günü içerisinde ürünün tamiratı bitmez ise firma size malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesini veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilirsiniz.. bu talebinizi de satıcı kesinlikle reddedemez. tavsiyem firmaya 20 iş gününü geçtiği için ücretsiz değişim, bedel iade hangisini talep ediyorsanız iletmeniz. bunu 6502 sayılı yasa uyarınca reddedemeyeceklerini de talebinize mutlaka yazın. muhtemelen yine red edeceklerdir :) reddederlerse tüketici hakem heyeti yoluyla değişim, bedel iade vb taleplerden birisi ile başvurursanız kazanacaksınızdır. Firma da bu kararı 30 gün içinde uygulamak zorundadır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı