20 kat hızlı tarayıcı için bir araya geldiler

Apple, Google, Mozilla ve Microsoft, geleceğin web tarayıcısını oluşturmak üzere bir araya geldiler.

WebAssembly (veya wasm) projesi kapsamında web tarayıcılarında kullanılacak ve 20 kat daha yüksek performans sağlayacak bir bytecode oluşturulması öngörülüyor. Dört firmanın oluşturacağı bytecode (insanlar tarafından okunabilen programlama dillerinin aksine, web tarayıcılarının okuması daha kolay tanımlamalardan oluşan dil), yapılacak geliştirmeler sayesinde web uygulamalarının normal uygulamalar kadar hızlı çalışabilmelerini sağlayacak.

Web tarayıcıları bugün kodları yorumlamak, sayfalardaki dinamik içerikleri ve formları sunabilmek için JavaScript'ten faydalanıyorlar. Bu işlevlerin yükleme sürelerinde asm.js yoluyla bazı geliştirmeler yapılmıştı, ancak .NET gibi bytecode tabanlı sistemler daha yüksek performans sunabiliyor. WebAssembly hemen yaygınlaşmayacağından geliştiriciler, aradaki boşluğu wasm'yi Mozilla'nın yaygın desteğe sahip asm.js'sine dönüştüren bir script sunmayı amaçlıyorlar.

WebAssembly henüz ilk günlerinde, ancak arkalarındaki büyük firmalar sayesinde gün ışığına çıkması çok uzun sürmeyebilir.

Kaynak : Chip Online

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut tarayıcıların sundukları hızlardan yararlanamıyoruz ki, kaldı ki 20 kat daha hızlı olacakmış ya da olsa. (n) TtNet başta olmak üzere Allah belalarını versin...
Eğer bir gün TtNet'in iflasını, vs. duyar iseniz bilin ki benim beddualarımın kabul olduğunun kanıtıdır.(y)
(16 MB/s parası verip de 5-6 MB/s hızda yararlanmak acı bir durum olsa gerek.):puro:

Mevcut tarayıcıların sundukları hızlardan yararlanamıyoruz ki, kaldı ki 20 kat daha hızlı olacakmış ya da olsa. (n) TtNet başta olmak üzere Allah belalarını versin...
Eğer bir gün TtNet'in iflasını, vs. duyar iseniz bilin ki benim beddualarımın kabul olduğunun kanıtıdır.(y)
(16 MB/s parası verip de 5-6 MB/s hızda yararlanmak acı bir durum olsa gerek.):puro:
8 Megabit'e geçsen durum nasıl olur? Bu hızı alıyorsan en mantıklısı bu.

8 Megabit'e geçsen durum nasıl olur? Bu hızı alıyorsan en mantıklısı bu.
Zaten daha önce 8 MBs kullanıyordum. Yaklaşık 1 sene önce "biraz fiyat farkıyla sizin hızınızı 16 MBs hıza çıkaralım" deyip çıkarmışlardı, ben o hızda bayağı da kullandım. Fakat sonradan ne olduysa hızın 3'te 2'si kayboldu ve onlarca kez aramalarıma rağmen çözüm bulmadılar.

Ancak ben TurkNet'e geçtim, ama daha TtNet'ten kurtulamadım.

Bu AKN'yi koyanlar gün yüzü görmez inşAllah. Böyle rezil altyapı ve internet kaç tane modern ülkede vardır merak ediyorum. Çıkıp kendi saraylarını İngiltere ve Amerika ile karşılaştırıyorlar azcık bunlarıda karşılaştırsınlarda yüzleri kızarır belki.

@er36po TurkNet'e geçince hızda yükselme yaşadınız mı ? TTNet'i bırakıp başka bir sağlayıcıya geçmek istiyorum. Önerir misiniz ? Müşteri hizmetleri ilgileniyor mu ?

@er36po TurkNet'e geçince hızda yükselme yaşadınız mı ? TTNet'i bırakıp başka bir sağlayıcıya geçmek istiyorum. Önerir misiniz ? Müşteri hizmetleri ilgileniyor mu ?
Eğer cevrenizde Fiber varsa Fiber'e geçin yoksa Adsl altyapısı TTNET altyapısı kullandığı için pek fark olmaz.

Yaklaşık 1 ay önce bütün işlemler (kontrat, vb.) tamamlandı. Ancak henüz TurkNet'e geçmiş değilim. (n)

Eğer cevrenizde Fiber varsa Fiber'e geçin yoksa Adsl altyapısı TTNET altyapısı kullandığı için pek fark olmaz.
Evet, altyapıları aynı ancak TurkNet yetkilisinin demesine göre; "TtNet yoğun olduğundan dolayı ve altyapı da sağlam olmadığından tıkanıyor. Fakat bizde fazla yoğunluk olmadığından daha hızlı girmeniz, gezinmeniz mümkün oluyor" denilmişti. :kararsız:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı