20 Mbps internetten 13 Mbps almak

musti9784653

Hectopat
Merhaba. 20Mbps internet paketine geçtik 12 Mbps'den. 12Mbps kullanırken 10 Mbps civarı alıyordum ve her şey normaldi. Şu an speedteslerde 13, bilemedin 14 oluyor.

CAT6 olarak kablomuzu değiştirdik ve kısalttık bugün, değerler hala aynı. Türk Telekom'u aradık ve 16-17 civarı almanız gerekiyor diyorlar. Bunu biz de biliyoruz fakat neden alamıyoruz? Modemim ZyXEL VMG3925-B10B, geçen sene satın almıştık. Bilginiz var mı bu konularda :)?

xDSL istatistiklerim.

1617801692452.png

Merhaba. 20Mbps internet paketine geçtik 12 Mbps'den. 12Mbps kullanırken 10 Mbps civarı alıyordum ve her şey normaldi. Şu an speedteslerde 13, bilemedin 14 oluyor.

CAT6 olarak kablomuzu değiştirdik ve kısalttık bugün, değerler hala aynı. Türk Telekom'u aradık ve 16-17 civarı almanız gerekiyor diyorlar. Bunu biz de biliyoruz fakat neden alamıyoruz? Modemim ZyXEL VMG3925-B10B, geçen sene satın almıştık. Bilginiz var mı bu konularda :)?

xDSL istatistiklerim.

Eki Görüntüle 962356
Modem ADSL modunda olduğu için olabilir.

xDSL istatistiklerim.

Eki Görüntüle 962356
16 Mbps'ye geçiş yapmışsınız ya da yapmışlar. 20 olarak anlaştığınıza emin misiniz?

Ayrıca 20 Mbps tanımlansa bile hattınızda kopma yaşarsınız büyük ihtimalle.

CAT6 olarak kablomuzu değiştirdik ve kısalttık bugün, değerler hala aynı. Türk Telekom'u aradık ve 16-17 civarı almanız gerekiyor diyorlar. Bunu biz de biliyoruz fakat neden alamıyoruz? Modemim ZyXEL VMG3925-B10b, geçen sene satın almıştık. Bilginiz var mı bu konularda :)?

xDSL istatistiklerim.

Eki Görüntüle 962356

Bende 20 Mbps almam gerekirken 10'u geçmiyor şükredin hocam.

Az önce aradım hocam 20 satın aldınız diyor kadın. 16 gözüküyor diyorum yok anlamak ıstemiyor beni. 10 kere aramışızdır şu 1 haftada
Bilen birini bulmak zor mh'de. Türk Telekom kullanıyosanız Twitter gibi araçlardan şikayetinizi yazın.

Gerçekten çok zor önüne geleni aldıklarını falan düşünmeye başladım artık.
Arkadaşın dediği gibi hattınız vdsl destekliyosa ona geçin düzelir. Modeminizin de desteklemesi gerekiyo tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı