20 metre 4 duvar için menzil genişletici

erkamacar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, oturma odasında Kablonet'in Netmaster Infinity 401 modemi var ve oturma odasından yatak odasına kadar internet ( Wi-Fi ) hiçbir şekilde ulaşmıyor. İki oda arasında aşağı yukarı 20-25 metre ve 4 duvar var. Şöyle iyisinden işimizi halledecek kafamızı ağrıtmayacak bir router ya da başka bir cihaz var ise önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kunget @wert Hocam bu cihazları kullandığımızda sinyal kırılması yada hız düşmesi gibi durum söz konusu mudur? Eskiden başka bir internet kullanıyorken modeme ek router amaçlı everest n300 almıştım ve sinyal kırılmaları oluyordu. Router'ın WiFi'sine bağlanıldığında ana modemde ciddi bir hız düşüşü internet yavaşlaması vesaire sorunlar oluyordu. Yani bu cihazların modem tipi routerdan farkı var mıdır?

Bunu aldığımda kimse modemde fark edilir bir hız düşüşü olduğunu söylemedi, Steam üstünden 6-8 Mb/s ile oyun indirmediğim sürece.

Öncelikle bütçe belirtirsen çok iyi olur. Ardından ne tercih edersen et, mümkün olduğu kadar kablo ile bağlantı kur. Aksi takdirde aldığın üründen fayda göremeyeceksin.

Marka olarak ise Mercusys en iyi fiyat performans ürünlerine sahip, özellikle düşük bütçelerde. Xiaomi'nin ucuz router ve menzil genişleticilerinden kesinlikle uzak dur, sinyalleri duvarların içinden geçemiyor, duvarlardan yansıyor maalesef. Priz tipli menzil genişleticiler ile yine çok fazla duvardan geçecek sinyale sahip olamazsın. Son olarak ise TP-Link ve Tenda ürünlerden şaşma derim.

Öncelikle bütçe belirtirsen çok iyi olur. Ardından ne tercih edersen et, mümkün olduğu kadar kablo ile bağlantı kur. Aksi takdirde aldığın üründen fayda göremeyeceksin.

Marka olarak ise Mercusys en iyi fiyat performans ürünlerine sahip, özellikle düşük bütçelerde. Xiaomi'nin ucuz router ve menzil genişleticilerinden kesinlikle uzak dur, sinyalleri duvarların içinden geçemiyor, duvarlardan yansıyor maalesef. Priz tipli menzil genişleticiler ile yine çok fazla duvardan geçecek sinyale sahip olamazsın. Son olarak ise TP-Link ve Tenda ürünlerden şaşma derim.
Hocam bütçeyi şu sebeple belirtmedim, 20-25 metre mesafe 4 duvar icin en iyisinin ne kadar olduğunu merak ediyorum. Fiyat çok tuzlu olmazsa kafam ağrımasın diye en iyisini almayı düşünüyorum. Bu sebeple belirtmek istemedim. Birde neden kablo ile yapmalıyım?
Bunu aldığımda kimse modemde fark edilir bir hız düşüşü olduğunu söylemedi, Steam üstünden 6-8 Mb/s ile oyun indirmediğim sürece.
Hocam peki bunun daha iyisi yok mu, 400-500₺'lik?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı