20 yaş altı sokağa çıkma yasağı sonucu ceza işlemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar saat 17:00'den itibaren babasına yardım amaçlı markete giden bir 13 yaşındaki çocuk için cezai işlem uygulanır mı?

Sanırım sizsiniz bahsi geçen kişi. :D Birisi şikayet etmediyse bir şey olacağını sanmam. Ama mümkün olduğunca çıkma. 13-16 arasından sonra.
Bahsi geçen kişi ben değilim. Senaryo hayalidir. Bahsi geçen markette BİM'dir. BİM çalışanının kimlik sorma gibi işlemi var mı ? BİM çalışanı kişinin 20 yaş altı olduğunu anlarsa şikayet eder mi ?

Bahsi geçen kişi ben değilim. Senaryo hayalidir. Bahsi geçen markette Bim'dir. Bim çalışanının kimlik sorma gibi işlemi var mı? Bim çalışanı kişinin 20 yaş altı olduğunu anlarsa şikayet eder mi?

Şikayet değil ama markete almama hakları var hocam. Çünkü bir yasak var ve o yasakta o kişi markete gelmiş. Ama şikayet edebilir mi onu bilemem.

Arkadaşlar saat 17:00'den itibaren babasına yardım amaçlı markete giden bir 13 yaşındaki çocuk için cezai işlem uygulanır mı?
Yakında bulunan marketlere gitmen serbest. Ayrıca çalışan kişi kötü niyetli değilse yardım için giden birisini durduk yere şikayet etmez. Taşıma amaçlı yardımsa marketin dışında bekleyip sonrasında da yardım edebilirsin ama bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Yine de dikkat etmekte fayda var.

Ben çok gittim bim ve şoka kimlik falan sormadılar.
Ama şube farklı olduğu için değişebilir.

Bahsi geçen kişi ben değilim. Senaryo hayalidir. Bahsi geçen markette BİM'dir. BİM çalışanının kimlik sorma gibi işlemi var mı? BİM çalışanı kişinin 20 yaş altı olduğunu anlarsa şikayet eder mi?

Sadece hiçbir şey alamadan marketi dolaşıp çıkartılırsınız. Almam gereken şey yemek için lazımdı ama izin vermediler yani gerçekten yaşadım.

Dün bime gitmiştim 1 kutu ayran alıp çıkacaktım adam kabul etmedi yasak geçti diye. Arkamda 9-10 tane bir şey alan çocuk vardı onunkini kasadan geçti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı