20 yaşında ve 1.83 boyunda kas yapılabilir mi?

Melih2626

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Arkadaşlar, boyum 1.83. kilom ise 60. Göreceğiniz üzere boy kile endeksine göre zayıf bir insanım. Yaşım 20. Sağlık sorunu olarak belimde kayma var. Doktorum fazla ağır şeyler kaldırma, dikkat et diyor. Yemek düzenimi sporcu beslenmesi düzenine çevirirsem, dambıl gibi aletler ile spor salonuna gitmeden (Malum, COVID-19 var.). Sizin de önerebileceğiniz evde kullanabileceğim spor aletleriyle kas yapmak mümkün müdür acaba? Tabii ki uzun bir zaman alacak ve düzenli olarak yapmam gerekecek. Sizce olur mu? Varsa tavsiyeleriniz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün mü evet ama protein hesabı yemen gereken diyet listesini kas için gerekli besinleri hesaplaman lazım ve yani spor takvimi ve eşyaları lazım ki bu eşyalar yani 1 tanesi 2 aylık spor salonu parası oldu bu konuda akın saatçi diye bir polestar var ona bakabilirsin.

Spor aleti kullanmadan bile kendi vücut ağırlığınızla doğru hareketlerle vücudunuzu forma sokabilirsiniz. Bel kaymasından dolayı programınızı muhakkak profesyonel bir antrenör yapsın. Dengeli beslenerek ve düzenli tekrar ile gelişme kaydetmeniz mümkün. Geçmiş olsun ve şimdiden kolay gelsin.

Mümkün mü evet ama protein hesabı yemen gereken diyet listesini kas için gerekli besinleri hesaplaman lazım ve yani spor takvimi ve eşyaları lazım ki bu eşyalar yani 1 tanesi 2 aylık spor salonu parası oldu bu konuda akın saatçi diye bir polestar var ona bakabilirsin.
Anladım. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Spor aleti kullanmadan bile kendi vücut ağırlığınızla doğru hareketlerle vücudunuzu forma sokabilirsiniz. Bel kaymasından dolayı programınızı muhakkak profesyonel bir antrenör yapsın. Dengeli beslenerek ve düzenli tekrar ile gelişme kaydetmeniz mümkün. Geçmiş olsun ve şimdiden kolay gelsin.
Tamamdır. Yorumunuz ve geçmiş olsun dilekleriniz içinde ayrıca teşekkür ediyorum.
17 yaşımda 1.85 55kg olarak basladim, vucut yapim dolayisiyla 3 ayda asiri olmamak kaydiyla atletik bi yapya kavusarak 70 kg oldum

Şuanda ustunden 3 yil gecti biraktigim icin 65 kg yim
Azim ve istikrar şart diyorsun.Yorumunuz için çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı