200-250 TL'ye SSD Tavsiyesi

Mustafa Palta

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Masaüstü bilgisayarım için SSD Terfisine karar verdim ve bu konuda sizden yardım almak istediğim bazı konular var.

Anakartım 'Sata II' arabirimini destekliyor.
Almak istediğim SSD'ler Sata III arabirimini destekliyor.

Bu konuda araştırmalarıma göre Sata II arabirimli anakartla kullanmam dahilinde, SSD cihazımı kullanabilirim fakat Sata II hızında sınırlı kaldığını öğrendim.

Bir kaç yıl sonra sistemimi yenileceğim için bu sorun benim için sorun olmaktan kalkıyor.

Sizlere somak istediğim, Linklerini verdiğim SSD'ler arasında seçim yapamamam.
Veri okuma yazma hızına bakarak SSD almak istemiyorum.

Samsung 120Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 410Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar
Corsair 120Gb Ls Serisi Sata 3.0 Ssd (560Mb Okuma / 535Mb Yazma) - Vatan Bilgisayar
120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) - Vatan Bilgisayar
Kingston 120Gb Hyperx 3K Serisi Sata 3.0 Cache Ssd (Okuma 555Mb / Yazma 510Mb) - Vatan Bilgisayar

SSD için ayırıdığım bütçe 200-250 TL aralığında.

SSD'ler arasında, verilere erişim süresi (Acces Time) bu gibi bilgilere pek ulaşamadım o yüzden değerli tecrübelerinizden yararlanmak isterim. Bana hangi ürünü almamı önerirsiniz?

840 Evo'da yakın zamanda oluşan sıkıntılar için uzak durmak istiyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung markasından uzak durucaksanız Kingston alabilirisiniz.
Yorumunuz için Teşekkürler.

250 TL'ye 120 GB SSD almak yerine 299 TL'ye 240 GB SSD almanı tavsiye ederim. Yeni üyelikte 11 TL daha indirim var.

Silicon Power S60 240 Gb Sata 3 Ultra Ince Ssd 32065161 - n11.com
120 GB almak yerine 240 GB almayı bende isterim ama hem para sıkıntısı hemde 300TL ye farklı SSD lerde var.
Aynı zamanda Hyperx 3k içerisinden bir sürü malzmesi çıkıyor 3,5 inç adapter taşınabilir SSD aparatı gibi.

@Cihan Taşkın 'a katılıyorum. Firmware update' den sonra çok güzel bir performans artışı oldu.

Kingston hyperX 3K alabilirsin. Özellikle firmware update yaptıktan sonra mükemmel bir performansa ulaştı. Kendim kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ederim...

Peki ya iki SSD arasında hangisini tavsiye edersiniz
Hyperx 3k
Corsair Ls

İyi Akşamlar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı