200 FPS olmasına rağmen oyun akıcı değil

Denizakkaya62

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm başlıkta da belirttiğim gibi FPS oyunların da oyun akıcı değil monitör:
James Donkey 27inç 144 Hz 1 ms.

Bir türlü çözüm bulamadım her şeyi denedim olmadı oyunlardan artık zevk alamıyorum.
Bu arada sistemim
amd ryzen 5 3600
Msi rtx 2060 super gaming 8gb
16 GB 3200mhz apancher ram
Msi b450m-a pro max anakart

Son düzenleme:
Çünkü monitör 144HZ destekliyor. Üstüne çıktığı zaman akıcılık gidebilir. 144 FPS üzerine çıkmamaya çalışın. Kartın modeline göre (Nvidia, AMD) denetim masasından 143 FPS sabitler ve V-Sync açmadan deneyin.

Monitör 144 Hz ama sistemden 144 Hz'ye ayarlı mı?Masaüstü sağ tık > Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları yolunu izleyerek orada 144 Hz gözüküyor mu, kontrol ettiniz mi?

Öncelikle selamünaleyküm başlık dada belirttiğim gibi FPS oyunların da oyun akıcı değil monitör:

Bir türlü çözüm bulamadım her şeyi denedim olmadı oyunlardan artık zevk alamıyorum.

Hocam Intel grafik ayarlarına girin oradan doygunlugu 100'e cekin digital vibrance akıcılıgını veriyor.
Öncelikle selamünaleyküm başlık dada belirttiğim gibi FPS oyunların da oyun akıcı değil monitör:

James Donkey mi :/

Başlık dada? Başlıkta da**nasıl bir kasma bu video atar mısınız?

Aleykümselam, oyunlarda V-Sync vesaire açık mı acaba?

Hayır kapalı açınca da bir fark yok.

200FPS'de oyunların akıcı olması gerek, belki FPS yanlış gözüküyordur.

Doğru FPS birkaç programdan da baktım.

Çünkü monitör 144Hz destekliyor. Üstüne çıktığı zaman akıcılık gidebilir. 144 FPS üzerine çıkmamaya çalışın. Kartın modeline göre (NVIDIA, AMD) Denetim Masası'ndan 143 FPS sabitler ve V-Sync açmadan deneyin.

Deneyeyim tabii.

Video paylaşabilir misiniz?

Video da akıcı gözüküyor oyun videosu falan çektiğim zmn.

Monitör 144 Hz ama sistemden 144 Hz'ye ayarlı mı? Masaüstü sağ tık > görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları yolunu izleyerek orada 144 Hz gözüküyor mu, kontrol ettiniz mi?

Ayarlı.

Hocam Intel grafik ayarlarına girin oradan doygunlugu 100'e cekin digital vibrance akıcılıgını veriyor.

James Donkey mi :/

Evet.

Kasma derken akıcı değil oyun kasıyor gibi.

Yani sanki 60 Hz gibi.

%1 FPS değeri 144'ün epey altında olabilir.

Ona nasıl bakacağız?
Bu arada sistemi de yazdım konuyu güncelledim bir alakası var mıdır sistemin darboğaz falan.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı