200 TL 18.5 Inch 75Hz Monitör Önerisi

Hocam yaptığınız takıntı bence. 60Hz sabitlerseniz input lag artacağından dolayı büyük bir fark oluşur yani. Ben şuan ne olduğu belirsiz Hyundai marka bir monitör kullanıyorum normal çözünürlüğü 1920x1080 ve 60Hz ancak ben şuan 2560x1440 105Hz kullanıyorum. İstediğim zaman 3200x1800 78Hz yapabiliyorum ancak 78Hz ile 60Hz arasında pek fark göremiyorum. Sizin dediğiniz şey psikolojik büyük ihtimalle ve 18.5" monitörde oyun oynamak ne kadar zevkli olur bilemiyorum.
Ufak monitöre alıştığımdan büyük monitör bana aşırı geldi nedeni de oyunda sağa sola seri bakmam yani büyükte ayrıntı ve kalite daha güzel birşey diyemem ama ciddi oynadığımda gerek duymuyorum.Ve Hz kısmı psikolojik değil inanın bana ben 60Hz ye sabitlemiyorum ki maksimum frekansı o monitörün.Ayrıca oyun 60Hz'nin üstündeyse input lag ta devreye giriyor.Koskoca LCD yi niye 60Hz koyarlar ki ...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı