200 TL 18.5 Inch 75Hz Monitör Önerisi

1530374338410.png

Yorumlardaki örneklerin bazılarında (Analog Sinyal Frekansı : 30~80 KHz(H)/ 55~75 Hz(V)) özelliğinde belirtiliyor mesela fabrikadan bana 60Hz gelse çözünürlük ayarlarken 75Hz'yi 1366x768 çözünürlükte ayarlarda görebilecekmiyim?

Aynen demek istediğinizi yaptım ama görsel kalilte de kalmıyorki şuan eski 75Hz tüplü monitörüme devam ediyorum. :)
Zaten CS'yi düşük çözünürlükte oynamıyor musunuz ? Benim arkadaşım CS'ye girmeden başlatma seçeneklerinde bir kod yazıyordu oyun direk 75Hz düşük çözünürlükte açılıyordu.
Bu vga ile işe yarıyor mu ?

Tabi ki. Şu an 60 Hz olan monitörümü 77 Hz olarak kullanıyorum. :)

Monitörünüz GW2270H ise 75Hz yapabiliyorsunuz; BENQ GW2270H Nasıldır?

60Hz ile 75Hz arasında sandığınız kadar fark yok.[/QUOTE]

Bütçem taslak diyebilirim orada haklısınız.Monitör benim değil ayrıca onda sadece denedim,bana büyük geldi ve oyunlarda da çözünürlük arttırınca FPS düşüşleri olduğu için iki sebepten dolayı 18.5 inch'i tercih ettim.Ayrıca 60Hz ile 75Hz arasındaki farkı internet üzerinde pek anlayamassınız ama oyunlarda dağlar kadar fark yaratıyor bence.Yoksa tabi ki full hd ye devam ederdim :)

Hocam yaptığınız takıntı bence. 60Hz sabitlerseniz input lag artacağından dolayı büyük bir fark oluşur yani. Ben şuan ne olduğu belirsiz Hyundai marka bir monitör kullanıyorum normal çözünürlüğü 1920x1080 ve 60Hz ancak ben şuan 2560x1440 105Hz kullanıyorum. İstediğim zaman 3200x1800 78Hz yapabiliyorum ancak 78Hz ile 60Hz arasında pek fark göremiyorum. Sizin dediğiniz şey psikolojik büyük ihtimalle ve 18.5" monitörde oyun oynamak ne kadar zevkli olur bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı