200 TL kulaklık önerisi

Bütçe
200

Whakii

Centipat
Selamlar,

Bilgisayarda hep iPhone kulaklığını kullanıyorum ve mikrofon konusunda arkadaşlarım hep şikayetçi oluyorlar. Masaüstünde kullanabilmek içinde Y uçlu jak ayrıştırıcısı almıştım, acaba ondan ötürü mü giden ses kalitesizdi bilmiyorum.

Geçtiğimiz hafta Tronsmart Sono kulaklık aldım, ses kalitesi olsun, mikrofon kalitesi olsun gayet yeterli ve güzel bir ürün, fakat kulak üstü kulaklık benlik değilmiş bunu anladım. Taktıktan 1 saat sonra acayip rahatsız hissetmeye başlıyorum ve 3-4 saat sonrasında ise kulaklarıma baskı yapmaya başlıyor sanki. O yüzden tekrardan kulak içi kulaklık kullanmaya karar verdim.

Üstün performans beklentim yok açıkcası, kulaklığın ve mikrofonunun genel seviyede olması yeterli benim için. Özellikle de kulak içi kulaklık olmasını istiyorum, bu kanaliçi kulaklıklarda kulağın içine sokulunca bir süre sonra acayip rahatsız etmeye başlıyor.

Özellikle PC kullanımı için üretilmiş bu tarz kulaklıklar mevcut mu? Hangi modelleri tavsiye edersiniz? Veyahut ekstra aparat veya yazılımlarla mikrofon sorununu çözebilir miyiz?

Bütçe sıkıntım yok fakat 200 ₺'den fazlasını da ödemek istemem :)

Merhabalar Razer firması haricinde üretn bir firma bilemiyorum açıkçası.
Elinizdeki kulak üstü kulaklığı da satıp bütçenizin üstüne koyup almanızı öneririm ;)

Merhabalar Razer firması haricinde üretn bir firma bilemiyorum açıkçası.
Elinizdeki kulak üstü kulaklığı da satıp bütçenizin üstüne koyup almanızı öneririm ;)

Razer'ın bir tek hammerhead kulaklığı var sanırım, oda kanal içi kulaklık :(
Standart kulak içi kulaklıklarda mikrofon sorununa şöyle bir çözüm getirdim, NVIDIA'nın RTX Voice uygulamasını kurdum, mikrofon DB'yi de +30 olarak ayarladım. Arkaplandaki gürültüyü tamamen kaldırıyor, ses çok kaliteli olmasa da anlaşılabilecek düzeyde oluyor.

Kulak üstü kulaklık bunlar dostum, rahatsız ediyor kafamı :(

Razer'ın bir tek hammerhead kulaklığı var sanırım, oda kanal içi kulaklık :(
standart kulak içi kulaklıklarda mikrofon sorununa şöyle bir çözüm getirdim, NVIDIA'nın RTX voice uygulamasını kurdum, mikrofon DB'yi de +30 olarak ayarladım. Arkaplandaki gürültüyü tamamen kaldırıyor, ses çok kaliteli olmasa da anlaşılabilecek düzeyde oluyor.

Kulak üstü kulaklık bunlar dostum, rahatsız ediyor kafamı :(

Dostum Tronsmart Sono kullandığını söylemişsin acaba kullandığın sürece deneyimlerini söyleyebilir misin sesler ve mikrofonu nasıl kulaklığı taktığın zaman dış sesleri ne ölçüde kesiyor yalıtım konusunda iyi mi?

Bu arada bunu önerebilirim.

==========================================
=============================================
===========================================

Dostum Tronsmart Sono kullandığını söylemişsin acaba kullandığın sürece deneyimlerini söyleyebilir misin sesler ve mikrofonu nasıl kulaklığı taktığın zaman dış sesleri ne ölçüde kesiyor yalıtım konusunda iyi mi?

Bu arada bunu önerebilirim.

Ben standart bir kullanıcıyım, detaylara hakim değilim ama ses gayet güzeldi. Mikrofonuda kayıt alarak denediğimde bayağı başarılı buldum, Discord'da arkadaşlarımda fark etti zaten sesteki değişimi.
Sessiz bir ortamda olduğum için ne derece kesmiştir bilemiyorum, ama bana seslenen olunca duymuyordum genelde :)
Bu kulaklık güzel duruyorda, PC üzerinde Mic test yapan vardır inş :) araştırayım biraz

==========================================
=============================================
===========================================

Kanal içi kulaklık bunlar hep hocam, bir süre kullanımdan sonra rahatsız ediyor bunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı