200 TL Sessiz İşlemci Soğutucu Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@er36po Sizin o bahsettiğiniz boşluğun yukarı değil ön tarafta olduğunu fark ettim. Böyle bir düzenleme yaptım.
@CJack60 Kasanın kendi fanları takılıyken sığdıramadım. Şuanda hatırlamıyorum ama ilk montajda büyük ihtimalle sığmadığı üstün körü deneyip yetişmedi diye bırakmış olabilirim. Gece geç saatlerde yapmıştım.

Aslında yapmak istediğim gibi tam olmadı ama idare eder artık. Ledli fanları kasanın iç tarafına koyup daha iyi bir görsel yakalamak istiyordum ama radyatöre bağlı soğutucunun orjinal fanlarından gelen 4 pinli kablolar anakarta yetişmedi. Bende mecburen onları içeri tarafa takıp ledli fanları dışarıya taktım.

Şuanda ön tarafa bağlı olan 4 fanda içeriye doğru hava alıyor. Arka ve üst fanlar ise dışarıya hava atıyor.

Birde montajdan sonra yaşadığım sıkıntı vardı. Bilgisayarı ilk açışımda varsayılan olarak radyatördeki orjinal fanlar son devirde dönmeye başlayıp yüksek ses çıkarıyordu. Sistem açılıyordu bilgisayarım gibi bir dosyaya tıkladığım zaman anında, hiç ellemez isem 30-45 saniye içerisinde kapanıyordu. Bu sorunu birisine anlattığımda kapanma sorunumun sıcaklık değerlerinden dolayı olup olmadığını sorundu. Bende işlemci çok soğuyunca böyle mi yapıyor acaba diyerek biosdan SYSTEM_Fan1 ve SYSTEM_Fan3 ü 40 a getirerek 1000 devirde dönmeleri sağladım. Şuanda soğutucu fanları hariç bütün fanlar kapalıyken soğutucu fanlar 1000 devirde dönüyor CPU 18 derece.

Corsairin sitesinden kendi programını indirmeme rağmen hiç bir ayar yapmayı başaramadım.

Ekran kartımın ve soğutucu bloğun kırmızı renkte yanmasını istiyorum. MSI Gaming APP açık iken istediğim gibi ledleri kırmızı yanıyor ama programı kapattığım an kafasına göre başka bir renge geçiş yapıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Soğutucunun rengini değiştirmeyi hiç beceremedim. Kendi programından hiç bir ayar yapmayı başaramadım. Nasıl kullanılacağını bilen var mı? Soğutucu bloğa bağlı olan mini usb girişini anakartta bulunan JUSB1 e taktım. Yanlış yere mi takmışım?

Son olarak 21312312 isimli resimde görülen 2300 RPM de çalışan bir şey var. Onun daha sessiz çalışmasını sağlayabilir miyiz?

2300 RPM olan H100i fan bağlantısının hızıdır. Sürekli o hızda çalışması iyi değil gerektiğinde o hıza çıkacak şekilde otomatik ayar şart tabi bunun içinde kendi yazılımını kurmalısın. Bağlantıları eksiksiz yaparsan yazılım çalışacaktır. Alttaki videodakileri uygula.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra Bios'tan USB legacy support ayarını iptal et. Yazılımı komple sil tekrar kur. Kasanın önündeki fanları içeri almak istiyorsanda akasa flexa çoklayıcı girişini CPU fana takıp çoklayıcı uçlarını H100i'nin tüm fanlarına bağlayabilirsin.

Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı Pwm Çoklayıcı Kablo

Son düzenleme:
2300 RPM olan H100i fan bağlantısının hızıdır. Sürekli o hızda çalışması iyi değil gerektiğinde o hıza çıkacak şekilde otomatik ayar şart tabi bunun içinde kendi yazılımını kurmalısın. Bağlantıları eksiksiz yaparsan yazılım çalışacaktır. Jusb2'ye tak Jusb1 ön panel içindir.
Pardon Jusb2'ye takılıymış zaten. Corsair Link 4 kurulu bende programı bu değil mi?

Eğer programı buysa nasıl düşüreceğim devrini?

2300 RPM olan H100i fan bağlantısının hızıdır. Sürekli o hızda çalışması iyi değil gerektiğinde o hıza çıkacak şekilde otomatik ayar şart tabi bunun içinde kendi yazılımını kurmalısın. Bağlantıları eksiksiz yaparsan yazılım çalışacaktır. Alttaki videodakileri uygula.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra Bios'tan USB legacy support ayarını iptal et. Yazılımı komple sil tekrar kur. Kasanın önündeki fanları içeri almak istiyorsanda akasa flexa çoklayıcı girişini CPU fana takıp çoklayıcı uçlarını H100i'nin tüm fanlarına bağlayabilirsin.

Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı Pwm Çoklayıcı Kablo

Videoda adamın 0 yaptığı bütün değerler bende zaten 0.

@CJack60 Hala yapamadım. Bütün bağlantılar doğru bir şekilde yapıldı. Program üzerinden led rengini değiştire bilmeme rağmen fanları ve pompayı kontrol edemiyorum.

Teamviewer ile yardımcı olabilecek var mı?

2303 devirde çalışan ''CPU Fan'' olarak gözüken soğutucunun pompa devridir. Pompanın sesi normalde olmaz ancak siz yine de o sesi duyuyorsanız, BIOS ya da Corsair Link'ten de kısabilirsiniz. Fakat size tavsiyem fazla kısmayın, 2,5-3 bin devir normaldir pompa için.

Siz programı kapattığınızda renklerin Default (Orijinal haline) dönmesi normal. Çare; programı açık bırakmanız gerek.

Corsair Link programıyla fanları nasıl kontrol edemiyorsunuz, bana bi kaç foto atar mısınız?
Bu şekil bir ayar çıkıyor mu sizde:
er36po.jpg

Bu da bendeki pompaların devri, normal olarak. (En yüksek devirleri 5,000 RPM)
2016-12-19 19_27_49-Corsair Link 4.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı