200 TL'ye I7 8700 için Soğutucu Önerisi

Hepsiburada’daki indirimlerle i7 8700 sipariş verdim ve bir de yanına işlemci soğutucu almayı düşünüyorum. Amacım Turbo Boost özelliğinden tam anlamıyla yararlanabilmek, yani sıcaklık yüzünden bir performans kaybı istemiyorum. Bütçem maksimum 200 TL’dir. Üstünü önermezseniz sevinirim, kartımda limit kalmadı. AliExpress gibi yerlerden önermezseniz memnun olurum.

Kasam: Zalman R1, 160mm’ye kadar destek sunuyor.
Bende kendime en ust sevuye bir b360 i5 8400 harddisk vb. Aldim cidden çok ucuzdu

image.jpg

İşlemci soğutucusu da geldikten sonra testleri atacağım.

Isı değerlerinizi merak ediyorum,acaba testleri yaptınız mı? Aynı işlemci ve soğutucuyu kullanıyoruz.

Sıcaklık olarak stok soğutucudan fazla bir farkı yok gibi, belki kasamın hava sirkülasyonu başarılı değildir bilemiyorum.
Benim kasam Phanteks P400S ama ben de pek memnun kalmadım. Havalar da fazlasıyla sıcak büyük bir etken olabilir.

İnşallah bende şu boş gelen kargo sıkıntımı çözüp, işlemci ve RAM'lerim elime geçince i7 8700, B360 Gaming Arctic, Gammaxx 400 soğutucu ve 2666Mhz 16 GB 2x8 bellek sistemimdeki sıcaklık değerleriyle karşılaştırma şansımız olur umarım.
@Kaslan @Batuhan A.
Eğer kasada stok fanlar haricinde ek bir fan takılmadıysa etkisi olacağını düşünüyorum. Belki soğutucuyla gelen termal macun kalitesi bile etkilidir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı