200 TL'ye kadar Bluetooth'lu kulaklık önerisi

Little Cat

Megapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
13.605
Makaleler
49
Çözümler
87
Yer
30.10.2017-∞
Merhabalar,
Mevcut Bluetooth'lu kulaklığım bozulduğu için yenisine ihtiyacım oldu. 200 TL'ye kadar bütçem bulunmakta, ne alacağım konusunda kararsız kaldım. Yardımcı olabilir misiniz?
 

Yüce Beratus

Centipat
Katılım
27 Mayıs 2020
Mesajlar
70
@Mansion, anlıyorum. Haylou serisinden şaşmayayım yani. Bir bakacağım, teşekkürler. Xiaomi'nin kulaklıkları nasıldır, üzer mi?

Xiaomi'nin Airdots modelini 140 küsur birime satın almıştım ama orijinalini bulmak çok zor.
Çakması ile orijinali arasında 15-20 TL fark oluyor zaten ama ses kalitesi ve şarj süresi çok belirgin oluyor.
Normalde 5 saat çalışabilir diye tanıtılıyor ama benim aldığım orijinal olmadığı için 20-30 dakikada şarjı bitiyordu ve %10 azalıyor hep yani şarjı asla %99-98 olmuyor ve hangi cihaza bağlarsan bağla asla şarjı tam olarak doğru göstermiyor mesela şarj %30 olduğunda kapanıyor bazen %10 olunca kapanıyor. Çakma da olsa bağlantısı gayet hızlı ve hiç kopmuyor. Engelsiz ortamda 5 metreye kadar tutunabiliyor. Ayrıca ürün kulak içi ve doğru şekilde takıldığında takla atsan bile kulağından düşmüyor. Aklıma gelmişken söyleyeyim eğer ürün orijinal değilse şöyle fark edebilirsin. Kulaklığın şarjı %40'a düştüğünde ses inanılmaz derecede bozuluyor. Sesin bozulma oranının haddi hesabı yok. Sanki şu YouTube'daki şarkıları tersten dinletip şarkıcılara illüminati üyesi dedikleri videolar gibi rahatsız edici oluyor.
Şunu bilmekte fayda var, ürünü alacağın yere soru sorup ürünün seri numarası olup olmadığını sor. Eğer yok derse alma.
Var derse de yine güvenme derim çünkü benim aldığım yerde de var demişlerdi gelince olmadığını gördüm. Yorumlara bak ama hepsini okumaya çalış. Benim aldığım yerdeki yorumlar 10.000 küsurdü ve en az 9000 kişi "her şeyden önce ürün kesinlikle ama kesinlikle orijinal" diyorlardı meğer satıcı kendisi yazmış bütün yorumları. O yüzden dikkat et Xiaomi'nin mağazasında bulabilirsen al yoksa sakın Trendyol gibi sahtekar yuvasından alma derim.
 
Yukarı