200 TL'ye kadar Bluetooth'lu kulaklık önerisi

Xiaomi'nin Airdots modelini 140 küsur birime satın almıştım ama orijinalini bulmak çok zor.
Çakması ile orijinali arasında 15-20 TL fark oluyor zaten ama ses kalitesi ve şarj süresi çok belirgin oluyor.
Normalde 5 saat çalışabilir diye tanıtılıyor ama benim aldığım orijinal olmadığı için 20-30 dakikada şarjı bitiyordu ve %10 azalıyor hep yani şarjı asla %99-98 olmuyor ve hangi cihaza bağlarsan bağla asla şarjı tam olarak doğru göstermiyor mesela şarj %30 olduğunda kapanıyor bazen %10 olunca kapanıyor. Çakma da olsa bağlantısı gayet hızlı ve hiç kopmuyor. Engelsiz ortamda 5 metreye kadar tutunabiliyor. Ayrıca ürün kulak içi ve doğru şekilde takıldığında takla atsan bile kulağından düşmüyor. Aklıma gelmişken söyleyeyim eğer ürün orijinal değilse şöyle fark edebilirsin. Kulaklığın şarjı %40'a düştüğünde ses inanılmaz derecede bozuluyor. Sesin bozulma oranının haddi hesabı yok. Sanki şu YouTube'daki şarkıları tersten dinletip şarkıcılara illüminati üyesi dedikleri videolar gibi rahatsız edici oluyor.
Şunu bilmekte fayda var, ürünü alacağın yere soru sorup ürünün seri numarası olup olmadığını sor. Eğer yok derse alma.
Var derse de yine güvenme derim çünkü benim aldığım yerde de var demişlerdi gelince olmadığını gördüm. Yorumlara bak ama hepsini okumaya çalış. Benim aldığım yerdeki yorumlar 10.000 küsurdü ve en az 9000 kişi "her şeyden önce ürün kesinlikle ama kesinlikle orijinal" diyorlardı meğer satıcı kendisi yazmış bütün yorumları. O yüzden dikkat et Xiaomi'nin mağazasında bulabilirsen al yoksa sakın Trendyol gibi sahtekar yuvasından alma derim.

Katılıyorum tamamına, hatta belki de çakmalarda o kadar sorun oluyorda biz bilmiyoruz ve önermiyoruz.

@Yüce Beratus, bunu almayı düşünüyorum. Ne düşünüyorsun?

Önceki kulaklığımı ben de Trendyoldan almıştım, pişman oldum diyebilirim. Trendyoldan kesinlikle almayın.

Katılıyorum tamamına, hatta belki de çakmalarda o kadar sorun oluyorda biz bilmiyoruz ve önermiyoruz.
Adamların günahını almayalım şimdi bazı çakma ürünler orijinalden daha kaliteli oluyor.
Ama Xiaomi zaten çin malı yani ürünün orijinali bile çakma diyebilirim.
Yakın zamanda bir arkadaşım Xiaomi telefonunu Xiaomi'nin servisine götürdü.
Cihazın ekranını değiştiler ve aradan 4-5 gün geçti cihazın dokunmatiği çalışmamaya başladı ve tekrar servise gitti.
İkinci sefer bakan eleman farklıydı ve dedi ki "çakma ekran takmışlar" o sırada yanından geçen başka bir çalışan dedi ki "ürünün kendisi çakma nasıl orijinal parça takalım ?"

Adamların günahını almayalım şimdi bazı çakma ürünler orijinalden daha kaliteli oluyor.
Ama Xiaomi zaten Çin malı yani ürünün orijinali bile çakma diyebilirim.
Yakın zamanda bir arkadaşım Xiaomi telefonunu Xiaomi'nin servisine götürdü.
Cihazın ekranını değiştiler ve aradan 4-5 gün geçti cihazın dokunmatiği çalışmamaya başladı ve tekrar servise gitti.
İkinci sefer bakan eleman farklıydı ve dedi ki "çakma ekran takmışlar" o sırada yanından geçen başka bir çalışan dedi ki "ürünün kendisi çakma nasıl orijinal oparça takalım?"

Gerçekten çok doğru. Xiaomi ürünleri genelde F/P ama olsukça kalitesiz ürünleri mevcut.

@Yüce Beratus, bunu almayı düşünüyorum. Ne düşünüyorsun?

Önceki kulaklığımı ben de Trendyol'dan almıştım, pişman oldum diyebilirim. Trendyol'dan kesinlikle almayın.

Bu kulaklık aşırı derecede kaliteli ses konusunda.
Sınıf arkadaşımda vardı 2-3 yıldır kullanıyordu en sonunda biz dayanamayıp kulaklığı kırdık yoksa kullanmaya devam edecekti.
Ama aynı şekilde satıcıya kulaklığın dokunmatik olduğunu teyit ettir. Yoksa çakmasını yolluyorlar ve 3310 tuşu gibi takırt takırt ses çıkararak kullanırsın.

@Yüce Beratus, ürün dokunmatik denilmiş. Bir problem olur mu?

1639058448568.png

Sınıf arkadaşımda vardı 2-3 yıldır kullanıyordu en sonunda biz dayanamayıp kulaklığı kırdık yoksa kullanmaya devam edecekti.
Ama aynı şekilde satıcıya kulaklığın dokunmatik olduğunu teyit ettir. Yoksa çakmasını yolluyorlar ve 3310 tuşu gibi takırt takırt ses çıkararak kullanırsın.

Boşu boşuna mı kalite öneriyorum her zaman? 😆

Hele benim çakma Xiaomi kulaklığımın butonuna kulaklık kulağındayken basınca bir ses çıkarıyor çat diye kulağın çınlıyordu.
Boşu boşuna mı kalite öneriyorum her zaman? 😆
Kalite her şeyden önemlidir. Çoğu ürün markası bilindiği için alınıyor sonra şikayetvar.com'da ağlıyorlar 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı