200 TL'ye Termal Macun Önerisi

Teşekkür ederim hocam. w/MK değeri yüzünden Kryonaut öneriyorlardı ikisi arasında kalmıştım. Pump-out yapmaması önemli.
Kryonaut, 80 dereceden sonra yapısal özelliğini kaybediyor. Yani pump-out sorununu yaratmaya müsait olacak kadar akışkanlașıyor. Ek olarak NOCTUA NT-H2'ye de bakabilirsiniz.

Kryonaut, 80 dereceden sonra yapısal özelliğini kaybediyor. Yani pump-out sorununu yaratmaya müsait olacak kadar akışkanlașıyor. Ek olarak NOCTUA NT-H2'ye de bakabilirsiniz.
Amazon'da buldum ama 384₺ pahalı biraz. Laptoplarda 80 derecenin üstüne çıkmaması imkansız gibi bir şey, işlemcim genelde 95 derece üstü takılıyor :). Galiba Maker Nano alacağım, tekrardan teşekkür ederim hocam.

Noctua NT-H1 veya NT-H2 öneririm.

LINK 1
LINK 2
NT-H1'de de pump-out sıkıntısı var.

Amazon'da buldum ama 384₺ pahalı biraz. Laptoplarda 80 derecenin üstüne çıkmaması imkansız gibi bir şey, işlemcim genelde 95 derece üstü takılıyor :). Galiba Maker Nano alacağım, tekrardan teşekkür ederim hocam.
@olyshoweR pump out olmaması icin Hydronaut öneriyorlar.
Aklıma gelmişken sıvı metal uygulaması pump-out sorunu yaşamamanız için garanti yöntem diyebilirim, sıvı metali doğru şekilde kullanabilirim derseniz Conductonaut alabilirsiniz.

Aklıma gelmişken sıvı metal uygulaması pump-out sorunu yaşamamanız için garanti yöntem diyebilirim, sıvı metali doğru şekilde kullanabilirim derseniz Conductonaut alabilirsiniz.
Biraz arastirirsan internette sivi metal ile pumpout yasayan insanlarin varoldugunu gorursun. Laptoplar icin phase change material oneriliyor. Laptop ureticilerinin %90'i phase change material kullaniyorlar.

@blackneoNNN pump out olmaması icin Hydronaut öneriyorlar.
Isı iletkenliği ve performansı nasıl hocam?

Laptop olduğu için akma ihtimali var, sabit kullanmıyorum laptopu.

Biraz arastirirsan internette sivi metal ile pumpout yasayan insanlarin var oldugunu gorursun. Laptoplar icin phase change material oneriliyor. Laptop ureticilerinin %90'i phase change material kullaniyorlar.
Termal ped öneren bile öneren var hocam. Dediğiniz macunları Türkiye'de bulamadım ki Türkiye'den alacağım.

ASUS bir ara tüm ROG serisi 10.Nesil işlemcileri için sıvı-metal termal macun kullanacaktı fabrikasyon olarak. ASUS TUF Gaming F15 FX506LH kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı