2000-2200 TL Arası Monitörlü PC Tavsiyesi

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Arkadaşlar kardeşime yeni bir PC toplamak istiyorum. Bütçe en fazla 2200 TL, daha düşük olması benim için daha iyi olur. Kardeşim müzik dinlemeyi ve film izlemeyi seviyor, arada oyun oynamak istiyor. Monitör almak istemiyor fakat eski monitörü içler acısı. Yani monitör de olması iyi olur. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geliştirmeye açık bir sistem oldu ancak kasa ve PSU hakkında pek bir bilgim yok.

Dosya Ekleri

• E7DBA1C5-EEFF-4650-854A-F22269134FC2.png
    E7DBA1C5-EEFF-4650-854A-F22269134FC2.png
    86,5 KB · Görüntüleme: 80
Ara sıra belli başlı oyunlar oynanacaksa ve sıradan günlük işlerde kullanılacaksa 120 Gb' lık bir SSD' nin yeterli olacağını düşünüyorum. Yetersiz gelir derseniz SSD yerine HDD alabilirsiniz.
İleride de ihtiyacınıza göre 500 Gb ve ya 1 TB' lık bir HDD ekleyebilirsiniz.

Eğer tek bir yerden almak istiyorsanız bu sistemi tavsiye ederim:

2200.PNG

Sinerji Bilgisayar - sinerji.gen.tr - PC Toplama

Ancak farklı yerlerden alabiliyorsanız böyle toplayabilirsiniz:

2200_2.PNG

Sinerji Bilgisayar - sinerji.gen.tr - PC Toplama

RAM: Gskill Ripjaws V 8GB (2x4GB) DDR4 2800Mhz RAM F4-2800C15D-8GVRB - Nanokatalog

Toplam Fiyat: 2284 TL

Bu sistem hem anakarttaki ekstra RAM portlarından dolayı, hem daha iyi bir kasadan dolayı ve hem de daha yüksek frekanslı RAM' lerden dolayı daha performanslı ve daha ileriye dönük oldu. İleriye dönükten kastım ileride rahatlıkla işlemci, ekran kartı ve RAM yükseltmesi yapmanız.

Dolayısıyla imkanınız varsa bu (2. topladığım) sistemi tavsiye ederim.

Yalnız Sinerji' ye satın alırken anakartın BIOS sürümünü güncellemelerini rica edin. Aksi taktirde sistem açılmayabilir.

Son düzenleme:
Önerileriniz için teşekkürler. Başka önerilere de açığım arkadaşlar.

dsc.png

Biraz daha bütçemi zorladım. Sizce bu sistem nasıl?

• Güç kaynağı olmamış. 200 TL' ye çok daha kaliteli bir güç kaynağı tercih edilebilir.
  • Kasa hakkında fikrim yok ancak Gamepower' ın çok iyi bir marka olmadığını söyleyebilirim.
  • İşlemciye OC yapabilmeniz için A320 yerine B350 chipsetli bir anakart tercih etmelisiniz.
Kısacası daha iyisi toplanabilir.

Bütçeniz toplam ne kadar oldu? Bilgisayarı tek bir siteden mi toplamak istiyorsunuz? Ayrı sitelerden toplamanız daha avantajlı olacaktır.

Yeni konu açmanızda fayda var. Böylece diğer arkadaşlarımız da size yardımcı olacaktır.

• Güç kaynağı olmamış. 200 TL' ye çok daha kaliteli bir güç kaynağı tercih edilebilir.
  • Kasa hakkında fikrim yok ancak Gamepower' ın çok iyi bir marka olmadığını söyleyebilirim.
  • İşlemciye OC yapabilmeniz için A320 yerine B350 chipsetli bir anakart tercih etmelisiniz.
Kısacası daha iyisi toplanabilir.

Bütçeniz toplam ne kadar oldu? Bilgisayarı tek bir siteden mi toplamak istiyorsunuz? Ayrı sitelerden toplamanız daha avantajlı olacaktır.

Yeni konu açmanızda fayda var. Böylece diğer arkadaşlarımız da size yardımcı olacaktır.

Açıkçası yeni konu açıp forum kirliliği yapmak istemiyorum. Bütçeyi 2500 TL yapabiliyorum. Tek bir siteden montaj hizmeti veren bir site üzerinden alışveriş yapmak istiyorum. Hayatımda hiç montaj yapmadım bu yüzden herhangi bir parçaya zarar vermek istemiyorum. Ayrı sitelerden avantajlı bir şekilde toplama yapıldığını biliyorum fakat montaj sıkıntı olacak.

Açıkçası bir X4-950 kullanıcısı olarak işlemcinin oyun performansından pek tatmin olduğumu söyleyemem, performansı Pentium' dan daha düşük. Bunu belirteyim.

Eğer ileride sisteme çok fazla yükseltme yapmayı düşünmüyorsanız Pentium işlemcili bir sistem toplayabilirsiniz:

2500_1.PNG

Daha ileriye dönük bir sistem istiyorsanız Athlon X4-950 ve ya Ryzen 3 2200G tabanlı bir sistem toplayabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem Ryzen 3 2200G ile sistem toplamanız olur:

2500_3.PNG

Minik bir sistem olmasını istiyorsanız kasayı bununla da değiştirebilirsiniz: Aerocool QS240 USB 3.0 Mid Tower Kasa

Benim önerilerim bunlardır. Tercih size kalmış...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı