2000-2200 TL Oyun Bilgisayarı

Bekir Türkoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben full oyun üzerine kurulu bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Başlıkta belirttiğin gibi 2000-2200 TL bütçem var ve bilgisayarda dvd rom da olması lazım. Battlefield 4 ultra ayarlarda iyi fps veren bir bilgisayar gerekiyor. Bütçe 2400 TL de olabilir ama ben monitör, klave, mouse ve kulaklık alacağım için bu da 500-600 TL tuttuğundan dolayı maksimum 2400 TL bütçem var. Yanlız ekran kartı Nvidia olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
sistem2400.jpg

Unuttuğum varsa tekrar düzenleyebilirim. 50TL DVD-R için ayrıldığını varsayabilirsin. 2400TL yazdığım için mesajında bu şekilde ayarladım. Ayrıca istediğin takdirde, işlemciyi i3 4160 yapıp, anakartı z97 pc mate yapabilirsin, bu durumda 150TL gibi bir indirim oluyor sanırım, belki daha fazla. Stok soğutucu kullanmak istemezsen de, Hyper T4 alabilirsin, eğer kasaya sığıyorsa. Bunun haricinde, ekran kartını GTX770 koydum, boşluğuma geldi. 1086TL fiyatlı Powercolor R9 290 mevcuttur. Bu kartın performansı GTX770'den ve hatta GTX780'den daha fazladır. İstersen Powercolor R9 290 alabilirsin GTX770 yerine.

Teoman Aksoy un sistem önerisi gayet yerinde bir öneri.
Ancak küçük değişiklilker yapmak gerekmektedir.
Bellekleri 1600mhz yapalım.
İşlemci i5 4460 olsun
Ses kartı ve speaker sistemi silelim.
Hard Disk i notebook için değil desktop HDD si yazalım.
xigmatek in kasaları çok dandik oluyor, onun markasını zalman yapalım.
En öenmlisi bugünün çağında yepyeni bir oyun bilgisayarı toplanıyorsa SSD olmazsa olmaz. SSD yoksa o makina bir hiçtir.

Teoman Aksoy un sistem önerisi gayet yerinde bir öneri.
Ancak küçük değişiklilker yapmak gerekmektedir.
Bellekleri 1600mhz yapalım.
İşlemci i5 4460 olsun
Ses kartı ve speaker sistemi silelim.
Hard Disk i notebook için değil desktop HDD si yazalım.
xigmatek in kasaları çok dandik oluyor, onun markasını zalman yapalım.
En öenmlisi bugünün çağında yepyeni bir oyun bilgisayarı toplanıyorsa SSD olmazsa olmaz. SSD yoksa o makina bir hiçtir.
İyi de SSD eklersek 2600 falan olması gerekecek. Arkadaş oyun tabanlı oynadığı için SSD loading ekranlarında etki etmeyecek mi? Yanlış varsa özür dilerim :( Ses kartı ve speaker sistemini neden siliyoruz?

@TeomanAksoy arkadaşımızın dediği çok doğru , oyun bilgisayarlarının olmazsa olmazı SSDlerdir.Çünkü SSD okuma yazma hızını etkiliyor Windows'u oraya kurduysanız Windows'unuz hızlı oraya kurduguuz oyunlarda normalinden hızlı olabilir ki buda SSD'nin hızına bağlı.

SSD oyun bilgisayarlarında gerekli değildir, aktif kullanımda hızlı olmasını isteyen arkadaşlar için gereklidir. SSD oyunların, hızlı açılmasını ve haritaların hızlı yüklenmesini sağlar. Sistem açılışındaki kadar hız farkı yaratmaz. Kendimde hem SSD, hem de HDD mevcut. Oyunlarımın hepsi HDD'ye kurulu. SSD sistemin hızlı açılmasını, photoshop, chrome gibi uygulamaların hızlı açılmasını sağlıyor. Oyunlarda kullanmıyorum ki, bence kullanılmaz da zaten.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı