2000₺ 2x16 GB RAM önerisi

Bütçe
2000

KARA57

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
msi b450 tomahawk max
İşlemci
r5 5600
Sistemime takılı G.Skill 2x8 Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35v RAM'lerim var, 16 GB yetersiz kalıyor. 32 GB geçmek istiyorum. 2000 TL az üstüne de çıkabilirim ne önerirsiniz?

Bu da var hangisi iyidir.

Corsair Vengeance önerilmiyor. XMP ile çok sorun çıkarıyor stabil çalışmıyor çip kalitesi düşük. En çok sorun çıkartan RAM'lerden biri. G.SKILL RipJaws almanız daha iyi olur. XMP olmadan 3600MHz çalıştıramazsınız.

Corsair Vengeance önerilmiyor. XMP ile çok sorun çıkarıyor stabil çalışmıyor çip kalitesi düşük. En çok sorun çıkartan RAM'lerden biri. G.Skill Ripjaws almanız daha iyi olur. XMP olmadan 3600MHz çalıştıramazsınız.

Anladım zaten kullandım RAM'ın 2x16'sını alacağım o zaman bu da 1 kere bozuldu garantiden sıfırı geldi sanki yine sorun yaşarım diye korkuyorum.

Sorununuz neydi?

Sürekli sistem reset atıyordu ekran kartım çöküyordu bütün parçaları garanti yolladığımda işlemci ve RAM (RAM bu arada Memtest defalarca geçti) bozuk olduğu için sıfırı geldi aynı anda sanırım M.2 SSD de bozulmuş onunda siparişini geçtim şimdi şu an o sıfır RAM'ler takılı sistemde yine oyuna girince KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION mavi ekran yiyorum oyun 15 GB kadar RAM kullanıyor RAM kapasitesini artırmak istiyorum.

Sürekli sistem reset atıyordu ekran kartım çöküyordu bütün parçaları garanti yolladığımda işlemci ve RAM (RAM bu arada Memtest defalarca geçti) bozuk olduğu için sıfırı geldi aynı anda sanırım M.2 SSD de bozulmuş onunda siparişini geçtim şimdi şu an o sıfır RAM'ler takılı sistemde yine oyuna girince KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION mavi ekran yiyorum oyun 15 GB kadar RAM kullanıyor RAM kapasitesini artırmak istiyorum.
Muhtemelen sizin aldığınız ürün ile ilgili bir sorun var. Daha önce RipJaws RAM ile hiç böyle hata yiyen birini görmedim. OC yapıyor musunuz? (XMP dışında) Undervolt yapıyorsanız ondan da olabilir.

Muhtemelen sizin aldığınız ürün ile ilgili bir sorun var. Daha önce Ripjaws RAM ile hiç böyle hata yiyen birini görmedim. OC yapıyor musunuz? (XMP dışında) undervolt yapıyorsanız ondan da olabilir.

Herhangi bir şey OC vs yok sadece XMP açık fakat şu an sistemdeki SSD arızalı yüksek ihtimal minidump dosyaları onu gösteriyor yenisi aldım geldiğinde belli olacak peki bir şey daha merak ediyorum MSI B450 Tomahawk Max kullanıyorum sitesinden baktığımda uyumlu olmadığı görülüyor sorun teşkil eder mi?

Herhangi bir şey OC vs yok sadece XMP açık fakat şu an sistemdeki SSD arızalı yüksek ihtimal minidump dosyaları onu gösteriyor yenisi aldım geldiğinde belli olacak peki bir şey daha merak ediyorum MSI B450 Tomahawk Max kullanıyorum sitesinden baktığımda uyumlu olmadığı görülüyor sorun teşkil eder mi?
En fazla 3466MHz destekliyor ama 3600MHz modülleri 3466MHz'de çalıştırabilirsiniz. Destekliyor. Önceki RAM'leri de 3466MHz'de kullanıyordunuz muhtemelen.

Geri
Yukarı