2000-3000 TL arası Oyun için toplama bilgisayar önerileri

Catal

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel® Core™ i7-4790
Asus ROG Strix GeForce® GTX 1070 OC
Corsair Vengeance Pro 16GB(2x8GB) 1600MHz DDR3
Asus B85 Pro Gamer
EVGA 600 B1, 80+ BRONZE 600W
Samsung 850 Evo 128GB SSD - WD Black 1TB HDD
Meslek
Öğrenci
2000-3000 TL arası bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Oyun oynarken yayın yapmak istiyorum.
Hangi işlemci hangi ekran kartıyla , hangi ekran kartı hangi ramle daha stabil çalışır bilemediğim için işin içinden bir türlü çıkamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not :
www.vatanbilgisayar.com: Asus 23.6" Vn247H Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar (FİYATIN İÇİNDE) bu monitörü almaktan yanayım, Veya daha uygun bir fiyata İNCE ÇERÇEVELİ tavsiyelerinize de elbette açığım.

Not : Ssd 60-120 de olsa olmasını istiyorum.

Çok ileriye dönük olmasa da, en azından 1-2 sene sonra birkaç ram veya ssd ekleyerek biraz daha geliştirebileceğim bir sistem olması dileğim. Bişeyler ekler veya çıkarırken sebeplerle söylerseniz mutlu olurum :)

2000.png

Buyrun. Kalanıyla monitörünüzü ve SSD alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Sayfayı yenileyip tekrar bakınız. Monitörün fiyata dahil olduğunu sonradan gördüm.
Teşekkürler dostum alternatif olarak amd işlemci koyup anakarta veya ekran kartına daha güçlü bir model seçmek daha iyi olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler dostum alternatif olarak amd işlemci koyup anakarta veya ekran kartına daha güçlü bir model seçmek daha iyi olmaz mı

O bütçeye AMD önerilmez. R9 270x sizi fazlasıya karşılayacaktır. Ayrıca Shappfire'dan uzak dur diyen olacaktır. Sistemde önerdiğim Shappfire R9 270x'i Asus R9 270x ile değiştirebilirsin.

Anakarı ise Z97 Pc Mate ile değiştirip update yapılabilir bir sistem haline getirebilirsin.

O bütçeye AMD önerilmez. R9 270x sizi fazlasıya karşılayacaktır. Ayrıca Shappfire'dan uzak dur diyen olacaktır. Sistemde önerdiğim Shappfire R9 270x'i Asus R9 270x ile değiştirebilirsin.

Anakarı ise Z97 Pc Mate ile değiştirip update yapılabilir bir sistem haline getirebilirsin.
Amd sistem neden olamaz ki? Birde burada 4x2 Ram seçmenizin sebebi nedir?

Teşekkürler dostum alternatif olarak amd işlemci koyup anakarta veya ekran kartına daha güçlü bir model seçmek daha iyi olmaz mı
AMD işlemciler artık ölü sayılır, zaten bu bütçe seviyesi içinde tavsiye etmem. Bu tür bir sistem olabilir;

Monitör: www.vatanbilgisayar.com: 21.5" VS229HA GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

Adsız.png

Amd sistem neden olamaz ki? Birde burada 4x2 Ram seçmenizin sebebi nedir
Sana kısaca anlatayım, şimdi bir hortum düşün ve içinden su aksın. Şimdi iki hortum düşün ve aynı su ikisine bölünerek aksın. İki hortumluda su daha kolay akıyor demi.

Çok teşekkürler arkadaşlar son bir maruzatım olacak, ikinizde amd ekran kartı önermişsiniz, nvidia daha başarılı değil mi destek yönünden? Amd ile daha mı iyi performans verir? Soğutma sorunu yaşar mıyım? Birde işlemci için soğutucu göremedim, kendisiyle gelen soğutucu yeterli olacak mıdır?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı