2000-3000 TL Laptop Tavsiyesi

HipsterX

Hectopat
Yer
Ankara
Öncelikle merhaba herkese. Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve yeni bir laptop almam gerekiyor. Yaklaşık 2000-3000 TL arasında ancak çok fazla seçenek olduğu için karar veremiyorum. 1-2 tane buldum ama en çok kafama yatan bu oldu ancak yurt dışından geldiği için tereddütlüyüm. Varsa öneriniz yada bu laptobu kullananlar yorum yapıp yardımcı olurlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba herkese. Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve yeni bir laptop almam gerekiyor. Yaklaşık 2000-3000 TL arasında ancak çok fazla seçenek olduğu için karar veremiyorum. 1-2 tane buldum ama en çok kafama yatan bu oldu ancak yurt dışından geldiği için tereddütlüyüm. Varsa öneriniz yada bu laptobu kullananlar yorum yapıp yardımcı olurlarsa sevinirim.
Oyun oynanacak mı?

Öncelikle ne amaçla kullanılacak,oyun mu,tasarım mı,programlama mı ?
Sizin için İncelik ve şıklık mı,soğutma performansımı önemli bunları yazarsanız daha iyi öneriler alırsınız.
Ayrıca bütçe arttırılırsa bu alınabilir; HP 250 G7 i5 8265U 8GB 1TB MX110 15.6" Freedos Taşınabilir Fiyatı

Hangi ilde ikamet ediyorsunuz? 2.el cihaz önerelim. 3000-3500₺ ye alacağınız bilgisayarı 2.el olarak 2000-2300₺ ye alırsınız.

Oyun oynanacak mı?
Hayır, Zaten masaüstü bilgisayarım var sadece derse götürebileceğim derslerde sıkıntı çıkarmayacak bir laptop arıyorum.
Öncelikle ne amaçla kullanılacak,oyun mu,tasarım mı,programlama mı ?
Sizin için İncelik ve şıklık mı,soğutma performansımı önemli bunları yazarsanız daha iyi öneriler alırsınız.
Ayrıca bütçe arttırılırsa bu alınabilir; HP 250 G7 i5 8265U 8GB 1TB MX110 15.6" Freedos Taşınabilir Fiyatı
Öncellikle yorumun için teşekkürler,daha çok pil ömrü , ağırlığı , ve hızı daha çok ön planda benim için.

Masaüstü bilgisayarım var ancak derse götürebileceğim tarzda bir bilgisayar arıyorum.
Bu söylediğin laptop'un 4 gb ram i var windows 10 sadece kendisi 3 gb yakın ram yiyor.
İstersen buna da bakabilirsin.
Kendim RAM eklemeyi düşünüyordum , mümkün değil mi ?
Hangi ilde ikamet ediyorsunuz? 2.el cihaz önerelim. 3000-3500₺ ye alacağınız bilgisayarı 2.el olarak 2000-2300₺ ye alırsınız.
Manisa'da oturuyorum

Son düzenleme:
Hayır, Zaten masaüstü bilgisayarım var sadece derse götürebileceğim derslerde sıkıntı çıkarmayacak bir laptop arıyorum.

Öncellikle yorumun için teşekkürler,daha çok pil ömrü , ağırlığı , ve hızı daha çok ön planda benim için.

Masaüstü bilgisayarım var ancak derse götürebileceğim tarzda bir bilgisayar arıyorum.

Kendim RAM eklemeyi düşünüyordum , mümkün değil mi ?

Manisa'da oturuyorum
Kendin ram eklemen tabiki mümkün ancak yeterli ram slotu var mı? Onu araştırmadan alma bence.

TR'de zaten benzer konfigürasyonlu ürünler yakın fiyatlarda, ilk mesajdaki makina adaptörsüz 1.90kg yani özel bir avantajlı durumu yok. Garanti bozma riskine karşı kendinden 8GB konfigürasyonlu ürünlere bakman daha iyi olur, depolama için de min. 250GB, ihtiyaç durumuna göre iyi olacaktır.

Bu arada 2200U ya da 3200U işlemciler basit işlerin işlemcileri, 3000 civarında 3500U, 8250U, 8265U işlemciler daha mantıklı olur. 2200U yerine eski iş laptoplarından daha iyi işlemcili ürünler seçilebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı