2000-3000₺ Vatan, MediaMarkt veya Amazon'dan Monitör Önerisi

@Aolzarin ben 850₺'ye almıştım 3 yıl önce. Hangi modeli alayım bilmiyorum, internetten alasım yok. MediaMarkt'ta test yapıyorlar mı satmadan önce?
Ayrıca Amazon'dan alırsam ölü pikselli çıkarsa iade şansım var mı?
Nerden alırsan al benim bildiğim iade şansın var. MediaMarkt'ta uğraşırlar mı bilmem test edicem deyince. Bir de önerdiğim monötir 1000R. Tam kavisli. Muhtemelen senin samsung 1500R az kavisliydi. İncelemelerine bakabilirsin youtube'dan önerdiğim monitörü. Renk sıkıla yüzdesi çok iyi.

@Aolzarin ben 850₺'ye almıştım 3 yıl önce. Hangi modeli alayım bilmiyorum, internetten alasım yok. MediaMarkt'ta test yapıyorlar mı satmadan önce?
Ayrıca Amazon'dan alırsam ölü pikselli çıkarsa iade şansım var mı?
Amazon'dan memnun ayrılmaman imkansız. Özellikle tercih şansın olursa satıcı amazon olsun. Not : Amazon'da olupta sıkıntı çıkarabilen firma da duymadım. Amazon'a gözün kapalı güvenebilirsin.

@bados123 hocam tam adamına sordunuz. Amazon'a bayılıyorum. Diyelim ki aldınız ve 29 gün boyunca kullandınız. Her türlü geri iade şansınız mevcut. Ayrıca 2 yıl da garanti veriyorlar kendileri tarafından sorun çıkması durumunda.

@CBum senin önerin var mı model olarak? Malum öğrenciyim, şu anlık işim yok. Bir kere alıp birkaç sene kullanmak istiyorum.
Bütçeniz ne kadardı? Şimdi gördüm. Hemen atayım bir saniye hocam.
@bados123 kavisli mi düz mü tercih edersiniz?

IPS:

ASUS VG249Q 23.8" /1920X1080/144HZ/1MS/IPS Monitör Siyah

Viewsonic 24 XG2405-2 FHD Freesync 1MS 144HZ 2xHDMI DP Vesa Ergonomik Profesyonel RGB Gaming Monitör : Amazon.com.tr: Bilgisayar

VA:

ASUS VG24VQR : Amazon.com.tr: Bilgisayar

MSI 23.6" OPTIX G24C4 Gaming Monitör, Curved, FHD, VA, 144HZ, 1MS, HDMI+DP : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Seç beğen al, hepsi birbirinden sağlam modeller. Arada film izliyorsan IPS iyi olur, onun dışında bu bütçede 144Hz altı bir monitör de bakmak pek mantıklı gelmiyor şahsen, en azından masaüstü gezintisinde bile bildiğin üzere çok fark ettiriyor.

@Jonathan North TUF modelleri @LaMorte hocam önermiyordu. Bence VA için Dell S2422HG, IPS için de AOC 24G2U, ViewSonic XG2405-2 ve LG 24GN650-B alınmalı. Bunlardan da yalnızca ikisi Amazon'da bulunuyor. Attığınız MSI model de alınabilir bu arada.

Maksimum 3000₺ bütçem ama tabii ki daha ucuza olursa iyi olur. İnternetten ancak Amazon'dan alirim. Güç Tüketimi konusunda ne yorum yaparsınız? Çok elektrik tüketir mi bu modeller? TN panel düşünmüyorum. Blender ve UE4 için hangisi iyi olur?

Maksimum 3000₺ bütçem ama tabii ki daha ucuza olursa iyi olur. İnternetten ancak Amazon'dan alirim. Güç Tüketimi konusunda ne yorum yaparsınız? Çok elektrik tüketir mi bu modeller? TN panel düşünmüyorum. Blender ve UE4 için hangisi iyi olur?
Faturaya çok bir etkisi olacağını sanmıyorum. Mağazaya gidip deneyebilirsiniz. Hangisi hoşunuza giderse onu alın.
Seçenekleriniz:
XG2405-2 veya 24G2U olsun.

Güç tüketimi konusunda yukarıda attığım XG2405-2 modeli ortalama saatte 21W güç çekerken VA panel olan MSI G24C4'te bu 35W civarında. Yanlarında sanırım bir adet güç adaptörüyle geliyordur bu modeller, elektrik faturasına çok etki edeceğini de sanmam onun dışında @CBum attığı modeller de fena değil ama TUF'ların ne eksisi var onu anlayabilmiş değilim henüz.

Geri
Yukarı