2000 TL APU Sistem Toplama

xedas89

Kilopat
Merhabalar. 4 ay sonra RX570 takmak üzere şimdilik APU bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem 2000 TL civarı. Topladığım parçalar konusunda yapılması gereken bir değişiklik ya da bir yanlışlık var mıdır? A320m anakart kullanmak daha iyi olmaz mı ? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Screenshot_20181222-005845_1.png

Screenshot_20181222-005841_1.png

Screenshot_20181222-005832_1.png

Hepsiburadadan alışveriş yapmayın hem güvenilir değil hem pahalı. Hdd yerine 240 gb lik bir ssd ve o ramden iki tane almanı öneririm. Anakarta bios güncellemesi yaptırt ben bizdehesaplıdan aldım aynısını yardımcı oldular.

Hepsiburadadan alışveriş yapmayın hem güvenilir değil hem pahalı. Hdd yerine 240 gb lik bir ssd ve o ramden iki tane almanı öneririm. Anakarta bios güncellemesi yaptırt ben bizdehesaplıdan aldım aynısını yardımcı oldular.

Amazon'da çok daha ucuza geldi oradan sipariş etmeyi düşünüyorum. Bios güncellenmesini kendim yapamaz mıyım ?

APU bir sistem için dual channel RAM çok önemli. Ayrıca ryzen işlemcilerin hepsi için geçerli olup APU lar için ayrı bir önem taşıyan konu ise RAM frekansı. Eğer 4 ay içinde kesin ekran kartı alacaksanız ve ikinci bir ram modülü ekleyecekseniz şimdi ki 8GB lık RAM modülünü 3200MHz'lik almanızı öneririm. Eğer ekran kartı alımı da kesinleşmemiş ise şimdiden 2x4 3200 MHz almanızı öneririm. Ekran kartı alındıktan sonra satıp 2x8 alınabilir. Hele de 2400g yerine 2200g tercih ettiğiniz için oyun performansı sizi 4 ay boyunca çok rahatsız edecektir beklentinizin altında kalacaktır eğer bu RAM i alırsanız.
Dahası 3200MHz destekleyen anakart almanız gerekli.

(1x8GB) 3200MHz Kingston HyperX FURY Red

(2x4GB) 3200MHz G.Skill Ripjaws V

MSI B450M PRO-M2

Fiyat olarak google alışveriş kısmındaki en ucuzları seçtim ama bütçeye sığıyor mu çok dikkat etmedim biraz daha araştırmayla kendiniz için en iyi olanı belirleyebilirsiniz.

Merhabalar. 4 ay sonra RX570 takmak üzere şimdilik APU bir sistem toplamak istiyorum. Bütçem 2000 TL civarı. Topladığım parçalar konusunda yapılması gereken bir değişiklik ya da bir yanlışlık var mıdır? A320m anakart kullanmak daha iyi olmaz mı ? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Ryzen 3. cü nesiller 8 Ocakta açıklanacak bazı laptoplara ryzen 3. nesil işlemciler yerleştirilmeye başladı o kadar beklemişsin biraz daha bekle derim şahsen.

1)B350 anakart bios güncellemesini yapıp göndermezlerse eski amd işlemci takıp kendin Bios güncellemesi yapman gerekecek.
2)Ekran kartlı sisteme Apu sistem denmiyor, Apu sistem Vega ekran kartlı sistemlere veriliyor. Sen burada Vega ekran kartını devre dışı bırakacaksın.
3)İnternette alışveriş yapılıyorsa eğer her yerden en uygun ve güvenilir alışverişi kovalamalısın. Ryzen Amazon da 550 Tl leri gördü. Ramde hepsiburada da hala güzel indirimler var. Gibi gibi.
4)Ryzen 2.ci nesil işlemciler, Ryzen 3 2200G işlemci yönü özellikle en iyi performans vermesi konusunda Ramlerde istediği çift kanal ve 2933 Mhz hızdır. Bu yüzden ilk başta 8Gb 3000 Mhz bir ram al daha sonra aynı modeli(bulabileceğin bir marka ve model olmasına dikkat et) Ekleyebilirsin.
Hepsiburada nın satıcı olarak kendisinin olduğu hiç bir alışverişten korkmam ve öneririm. Yıllardır hiç bir alışverişimde bir sıkıntı yaşamadım. %90 ından bence daha güvenilir ve alışveriş yapılası hala.
Dahası 3200MHz destekleyen anakart almanız gerekli.
Dediğiniz gibi 3000 leri geçen MHz destekleyen anakart alması gerekiyor. Ama Ryzen işlemcilerin maksimum performans gösterdiği Ram frekansı 2933 Mhz dir. O yüzden 3000Mhz ram alması yeterli olacaktır. Ryzen işlemci de ram frekansı karşılaştırması olan videolar var izleyebilrisiniz.

Dual channel ram önemli apu sistemde, indirim kovalaman gerekiyor. Belki daha ucuza bile toplarsın. Ben ryzen 3 2200G işlemcimi amazondan 589tlye almıştım. GB AB350M-DS2 390Tlye almıştım ikiside düşmüş. Geçen ram fiyatlarında düşüş vardı. Takip edersen çok iyi bir pc toplayabilirsin. Paran artınca güzel bir samsung ssd bile alabilirsin diye düşünüyorum.
Ryzen 3. cü nesiller 8 Ocakta açıklanacak bazı laptoplara ryzen 3. nesil işlemciler yerleştirilmeye başladı o kadar beklemişsin biraz daha bekle derim.

Dediğiniz gibi 3000 leri geçen MHz destekleyen anakart alması gerekiyor. Ama Ryzen işlemcilerin maksimum performans gösterdiği Ram frekansı 2933 Mhz dir. O yüzden 3000Mhz ram alması yeterli olacaktır. Ryzen işlemci de ram frekansı karşılaştırması olan videolar var izleyebilrisiniz.

Hocam bazı anakartların açıklama kısımlarında yazıyor zaten 3000 mhz üstü cpuya bağlıdır diye, bütçesini arttırıp b450 anakart alması lazım anca :D Bence ram markalarıda çok önemli 3000 mhz kıytırık bir marka almak yerine kingston hyperx fury 2666 mhz alsa uzun süreli kullanım imkanı sağlanır diye düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı