2000 TL 144 Hz monitör tavsiyesi

Daha önce 24" kullanıyordum ve net bir şekilde seviye atlatıyor sana ekran ama dediğim gibi bazıları ekranın içinde oynuyor oyunları neredeyse öyle biri iseniz sizi rahatsız eder ama film izlemek oyunlara o ekranla bakmak çok keyifli tavsiye ederim bütçe varsa alınır. Canlı denemenizi tavsiye ederim 1080p 27" ekranı. Masraflı bir alışveriş benim lafımla yapmayın ama benim izlenimlerim bu şekilde.
Bütçem maksimum 2000 tl monitörde 1999 TL fiyatından satılıyor. Çoğunluğun düşüncesine göre karar vereceğim sanırım. Cevabınız için teşekkürler.
BenQ'ya baktınız mı hiç?
Hangi modeli hocam?
Samsung LC24FG73FQMXUF veya MSI Optix MAG241C 1080p'de 27" büyük olur görüntü sizi tatmin etmez.
Samsung için de çok ghotsing ve hz sorunu olduğunu yazmışlar.

Msi Mag241c ve muadili olan Samsung olanı kullandım. Msi arayüz konusunda daha iyi. Samsung parlaklık olarak biraz daha fazla fakat mag241c kendi sınıfında parlaklık olarak oldukça iyi. Ben msi olanı tercih ettim fakat ölü piksel çıkma olasılığı yüksek kesinlikle aldıktan hemen sonra kontrol edin ya da kontrol ederek alın.

Hocam selamlar google bir arama yaptıgınız sonuçlar sıralandı mouse tekeri ile sayfayı aşağı yukarı kaydırırken yazılarda gölgelenme oluyormu yoksa benim ayarlardamı bir sıkıntı var.

Konu sahibi arkadaş cuma indirimi ile 1200 lira msı satıldı 1350 liraya samsunglar satıldı şuan fiyatlar yüksek acileyeti yoksa indirim bekle bence.

Hocam selamlar google bir arama yaptıgınız sonuçlar sıralandı mouse tekeri ile sayfayı aşağı yukarı kaydırırken yazılarda gölgelenme oluyormu yoksa benim ayarlardamı bir sıkıntı var.

Konu sahibi arkadaş cuma indirimi ile 1200 lira msı satıldı 1350 liraya samsunglar satıldı şuan fiyatlar yüksek acileyeti yoksa indirim bekle bence.

Tepkime hızını normale alınca o dediğiniz olmuyor. En hızlı seçeneği ayarlayınca yazı olan sayfaları kaydırırken ghosting oluyor. Ben normalde kullanıyorum ki çünkü en hızlı ya alınca parlaklığı da ayarlatmıyor. Ve en hızlı ile normal arasında tepkime farkı çok yok. Normalde olunca 4ms en hızlı ya alınca 1ms.

Bu arada ben de kasımda 1200tl ye aldım monitörü.

Tepkime hızını normale alınca o dediğiniz olmuyor. En hızlı seçeneği ayarlayınca yazı olan sayfaları kaydırırken ghosting oluyor. Ben normalde kullanıyorum ki çünkü en hızlı ya alınca parlaklığı da ayarlatmıyor. Ve en hızlı ile normal arasında tepkime farkı çok yok. Normalde olunca 4ms en hızlı ya alınca 1ms.

Bu arada ben de kasımda 1200tl ye aldım monitörü.

Bendede hızlıya ayarlı ancak şöyle bir durum var G-SYNC ayarı açık cru ile aralığı 65-144 HZ indirdim conrast 75 parlaklık 70 renk sıcak Free-SYNC açık siyah oranı 10 diğer ayarlar defaultta bu gölgelenme sayfayı kaydırırken dikkatli bakılınca belli oluyor garip bişey siz hangi ayarlarda kullanıyorsunuz.
Biz 1200 TL ye aldık cuma indiriminden şuanda 1800 TL civarı çok bence tek eksiği monitörün pivot özelliği yok yüksekli ayarı falan bunun dışında bende performansından memnunum açıkcası.

Bendede hızlıya ayarlı ancak şöyle bir durum var G-SYNC ayarı açık cru ile aralığı 65-144 HZ indirdim conrast 75 parlaklık 70 renk sıcak Free-SYNC açık siyah oranı 10 diğer ayarlar defaultta bu gölgelenme sayfayı kaydırırken dikkatli bakılınca belli oluyor garip bişey siz hangi ayarlarda kullanıyorsunuz.
Biz 1200 TL ye aldık cuma indiriminden şuanda 1800 TL civarı çok bence tek eksiği monitörün pivot özelliği yok yüksekli ayarı falan bunun dışında bende performansından memnunum açıkcası.

Ben parlaklık 32 kontrast 70 de kullanıyorum. Görüntü düzeltme zayıf keskinlik 1. Siyah ayarını ise dinamik kullanıyorum. 10-12 arasında oyun içinden klavyeden ayarladigim kisayollarla değiştiriyorum.
Tepkime hızını hizlidan normale çekin yazılarda ki ghosting kalkacak. Zaten freesync açıkken en hızlı seçilmiyor yani 2ms de kullanıyorsunuz halihazırda tepkime hızını normal yapınca 4ms olacak ama yazı ghosting inden kurtulacaksınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı