2000 TL 27" monitör önerisi

Bütçe
2000

-Jwol-

Hectopat
Selam dostlar.

Haziran'ın sonlarına doğru monitör alacağım. Önerilerinizi bekliyorum. (lütfen 2000 TL'yi 1 kuruş bile geçmesin)

Monitörde istediğim özellikler:
27" olması.
IPS veya VA panel olması.
Curved veya düz (Curved olması daha iyi olur)
Kaliteli marka.

IPS panel ile VA panel arasında ki farkı detaylı olarak anlatacak olan var mı ona göre karar vereceğim. Her türlü FPS/TPS/RPG oyunlarını sıklıkla oynuyorum. Eğer VA panel önerecek iseniz lütfen Curved olsun. Eğer IPS panel önerecek iseniz Curved veya düz olması fark etmiyor. Philips, Acer, Samsung, LG markalarını istemiyorum. AOC, MSI, ViewSonic veya ASUS TUF serilerinden olabilir. Veya bildiğiniz bu tür markalara benzeyen kaliteli markalar.

Fazla kavisli seçeneğiniz yok, en iyisi bu olur:

Fazla kavisli seçeneğiniz yok, en iyisi bu olur:

Okumadan mı yazdınız ama benim istediğim özelliğin hiçbiri içinde yok. En iyisi kendimin bulması. Sağ olun.

Okumadan mı yazdınız ama benim istediğim özelliğin hiçbiri içinde yok. En iyisi kendimin bulması. Sağ olun.
Anlayamadım 27 inç ve kavisli de fazla seçeneğiniz yok. Bu yüzden bunu önerdim. Ki sadece 27 inç değil. Başka karşılamayan özelliği yok. Ne demek istediğinizi anlayamadım.

IPS panel ile VA panel arasında ki farkı detaylı olarak anlatacak olan var mı ona göre karar vereceğim.

Bunu okuyabilirsiniz.

Bunu okuyabilirsiniz.

Bilgiler için teşekkürler hocam okudum. Fakat hala kararsızım. Uzman bilgilerinizle biraz harmanlayıp renk canlılığı iyi olan 27 ekran monitör önerir misiniz?

Bilgiler için teşekkürler hocam okudum. Fakat hala kararsızım. Uzman bilgilerinizle biraz harmanlayıp renk canlılığı iyi olan 27 ekran monitör önerir misiniz?
27" de bu bütçede seçenekler inanılmaz kısıtlı.

Bütçe artarsa bunu öneririm. Epey yüksek renk gamına sahip ve bu da canlı renkler demek. Ayrıca hız olarak da 24" olan bayağı başarılıydı.

Fakat 24" olanda ölü pikseller biraz fazla sıklıkta görülüyordu, öyle bir risk de var. Tabii bu diğer monitörlerde çıkmayacak veya bunda çıkacak demek değil. İhtimali daha fazla sadece.

Bütçe artmazsa buna bakabilirsiniz:

Model çok yeni, pek bir yorum yok. Ghosting olarak pek iyi olmayacaktır diye tahmin ediyorum. Renk açısından da giriş seviyesi bir HDR dışında fazladan bir özelliği yok.

Bunun ghosting hakkında çok kötü yorumları var, ama renk olarak da çok başarılı kağıt üstünde gerek parlaklık gerek renk gamı. Yine de ghosting'den rahatsız olma ihtimalinizin fazla olduğunu söylemeliyim.

Önerim biraz bütçe çıkmanız veya 24"lere de şans vermeniz, yoksa tatmin olmayabilirsiniz.

Geri
Yukarı