2000 TL Ekran Kartsız Sistem Toplama

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yakın bir tanıdığım bilgisayar almak istiyor. Açıkçası kendisi kararsız kaldı. 2600 TL’ye Ryzen 5 1400 + 1050 Ti kasa bulmuş ikinci el olarak.

Diğer bir arzusu ise eğer ekran kartsız 2000 TL’ye daha iyi bir sistem toplanabilecekse onu alıp üstüne bir tanıdığından RX570 alacak. Parçalarının çoğu sıfır olacağından gönlü buradan yana anladığım kadarıyla.

Ben Ryzen 5 1600 ve i3 9100F ile bir şeyler uydurmaya çalıştım. R3 1200 ile kolay diziliyor ama bence mantıksız. Sizlerinde tavsiyelerini almak isteriz. İyi forumlar dilerim.

Kendi Yaptığıma Örnek;

İşlemci + Ram + Anakart

Intel i3 9100F İşlemci + ASRock H310CM-HDV Anakart + Adata D10 8GB DDR4 3000MHz Bellek - Avantajlı Paketler - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

Kasa ve Güç Kaynağı

Fsp Mid Tower 500w Cmt110a Atx Pc Kasası Çelik,pencereli Siyah - n11.com

Depolama

Wd Green Wds240g2g0a 2.5'' 240 Gb Sata 3 Slc Ssd - n11.com
Hocam kusura bakmayın etiketliyorum ama fikir verirseniz sevinirim.
@Caner Uncu

Son düzenleme:
Arkadaşın önerdiğinden kesinlikle uzak durun, bu 1. uyarım. Gametech denen abuk subuk gereksiz ve dandik kasa ve PSU'dan uzak durun. Adam şekline bakıp ''aa güzelmiş'' deyip öneriyor resmen.
James Donkey de aynı şekilde kaliteli bir ürün değil.

Şimdi konunuza gelelim.

R5 1600 sistem dizmesi daha mantıklı.

Kasa ve PSU seçimi güzel.
Anakart olarak Gigabyte B450M S2H modeli alınırsa iyi olur.
RAM 8 GB 3000MHz Adata modeli Mediamarkt'ta 250 TL.
SSD olarak Kingston/WD alınabilir 250 TL civarında.

Son düzenleme:

Kesinlikle i3 önermiyorum.

Kusura bakmayın, belirtmeyi unuttum. 9100F içinde de dahili GPU yok, onu alınca da ekran kartı alması gerekiyor. Kusura bakmayın dalgınlığıma geldi eklemeyi unuttum. Her şekilde ekran kartı ekleyecek. Bu durumda mantıklı olan R5 1600 alması.
Arkadasin mesajini okudunuz mu?

Diğer bir arzusu ise eğer ekran kartsız 2000 TL’ye daha iyi bir sistem toplanabilecekse onu alıp üstüne bir tanıdığından RX570 alacak. Parçalarının çoğu sıfır olacağından gönlü buradan yana anladığım kadarıyla.

@Caner Uncu

Okudum hocam sağ olun. F ibareli işlemcilerde dahili GPU olmadığını biliyorum zaten. R5 1600 sistem alacak arkadaş tekrar teşekkür ederim.
Eger arkadasin dedigi gbi Gigabyte B450M S2H modeilini alabilirseniz cok iyi olur ve OC yaapma imkaniniz olur.
Ama o zamman fiyat 2300 civarlarinda bir sey oluyor.
Ram olarak Fury, KIngston ve Corsair Vegance den baska önermiyorum, digerlerinde bir takim kronik sorunlar mevcut olabiliyor.
Ayrica MHZ degerinin mümkünse 3000 olmasina dikkat edin hem ileride modifiye icin daha iyi olanak saglar.
Ayrica oyunlarda da FPS farkini hissedersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı