2000 TL film ve oyun için 32 inç monitör tavsiyesi

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba, 32 inç televizyonum bozulduğu için yerine bu sefer büyük bir monitör almak istiyorum. Hem PC'de oyun için hem de arada uzak mesafeden film, dizi izlemek için kullanacağım. Öneriniz nedir? Bütçe 3000 TL'ye kadar.

Son düzenleme:
LG 32GN600-B 31.5" VA, 2K, 165HZ, HDR10, DP HDMI Oyuncu Monitörü: Amazon.com.tr
LG monitörü almanızı tavsiye ederim AOC monitöre göre artıları 2K olması 165 Hz olması HDR10 desteği olması ve FreeSync+ G-SYNC desteklemesi.
Hocam bunu Viewsonic VX3276'la kıyaslarsak hangisini seçersin? Bu attığın VA diğeri IPS panel. Ben oyun ama daha çok film, dizi ve internette sörf amaçlı alıyorum.
Aryond A32 V1.1 165Hz 1ms Curved Kavisli Gaming Monitör | Monster ben de bu monitörü almayı düşünüyorum buna bakabilirsin.
Aslında bu da güzel ama hep masa önünde kullanmayacağım. Bazen uzaktan ve sağdan soldan bakıcam ekrana film amaçlı da aldığım için. Bu yüzden kavisli ekran güzel olmaz herhalde.

2k 10-bit panel 1,07 milyar renk. Renk gamutu da geniş.
Viewsonic VX3276.
He zaten kafanızdaymış. VA' da siyahlar, kontrast daha iyi o yüzden VA daha iyi ama geniş açıdan bakınca azıcık bozulacak renkler.

2k 10-bit panel 1,07 milyar renk. Renk gamutu da geniş.

He zaten kafanızdaymış. VA' da siyahlar, kontrast daha iyi o yüzden VA daha iyi ama geniş açıdan bakınca azıcık bozulacak renkler.
Oyun amaçlı da kullanıcam ama arada bir uzak mesafeden film amaçlı da kullanıcam. Sizce hangisi daha doğru bir tercih olur? IPS ekranların renk kalitesi evet güzel ama film vesaire izlerken VA panel arar mı gözlerim acaba? Çok kararsız kaldım şimdi yukarıdaki arkadaşın attığı LG model ile benim düşündüğüm VX3276 modeli arasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı