2000 TL Micro ATX Sessiz Oyun Bilgisayarı

wanderlustwo

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bütçem 2000 lira civarı ve micro ATX kasa yapmak istiyorum. İlk adımda ekran kartını eski kasamdan kullanacağım. Ekran kartı için 3 ay kadar beklemek istiyorum. Eski kartım HD5850. Kasanın kesin gibi olan bileşenlerini aşağıda veriyorum:

İşlemci: Intel Skylake i5 6500
SSD : Samsung 850 evo 250 GB
Ram: Kingston 8 GB Hyperx Fury DDR4
PSU: Aerocool KCAS 600w

Evet bunlar kesin diyebileceğim sistemin parçaları. Geri kalan kasa ve anakart için kafamda soru işaretleri var. Kasa için kafamda iki seçenek var;

-Thermaltake Core V21
-Cooler Master Silencio 352

Aslında Thermaltake görsel olarak daha çok hoşuma gitti ama Cooler Master'ın sessizliği beni düşündürüyor. Daha önce Thermaltake V21 kullanan biri kasanın sesi hakkında bana bilgi verebilirse çok memnun olurum.

Kafamda ki en büyük sorun anakart seçimi. Bunun nedeni herkesin anakartlar hakkında farklı yorumları. Kimisi chipset'i sisteme uygunsa en ucuzunu seç, kimisi de anakart sistemin en kritik noktası performansı etkiler diyor. Anakart için aklımda ki seçenekler bunlar;

-MSI H110M Pro-VD (Gereken chipset'i sağladığı ve ucuz olduğu için ve diğer anakartlarla arasında bariz fark olmazsa ilk tercihim.)
-MSI B150M Bazooka
-MSI B150M Gaming Pro
-Asus B150M Pro Gaming
-MSI Z170M Mortar (Vatan bilgisayarda önerdiler. Diğer anakartlara göre çok daha performans yaratacağını söylediler.)

Bana kasa ve en uygun anakart konusunda yardım edebilir misiniz? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa olarak Dark N10 alabilirsin
Anakarta da bir açıklık getirelim. Ankartın performansa bir etkisi yoktur. Sadece ses kartı, internet kartı ve bunun gibi bileşenlerde farklılık gösterir. Sana önerim Msi H170M PC Mate alman eğer görüntüsü hoşuna gitmediyse MSİ B150 Gaming M3 te alabilirsin. Sistemin geri kalan parçalarını iyi seçmişsin. Sadece RAMı 16GB yapabilirsen öyle yap ama 8de seni bir süre idare eder.

Herkese merhaba. Bütçem 2000 lira civarı ve micro ATX kasa yapmak istiyorum. İlk adımda ekran kartını eski kasamdan kullanacağım. Ekran kartı için 3 ay kadar beklemek istiyorum. Eski kartım HD5850. Kasanın kesin gibi olan bileşenlerini aşağıda veriyorum:

İşlemci: Intel Skylake i5 6500
SSD : Samsung 850 evo 250 GB
Ram: Kingston 8 GB Hyperx Fury DDR4
PSU: Aerocool KCAS 600w

Evet bunlar kesin diyebileceğim sistemin parçaları. Geri kalan kasa ve anakart için kafamda soru işaretleri var. Kasa için kafamda iki seçenek var;

-Thermaltake Core V21
-Cooler Master Silencio 352

Aslında Thermaltake görsel olarak daha çok hoşuma gitti ama Cooler Master'ın sessizliği beni düşündürüyor. Daha önce Thermaltake V21 kullanan biri kasanın sesi hakkında bana bilgi verebilirse çok memnun olurum.

Kafamda ki en büyük sorun anakart seçimi. Bunun nedeni herkesin anakartlar hakkında farklı yorumları. Kimisi chipset'i sisteme uygunsa en ucuzunu seç, kimisi de anakart sistemin en kritik noktası performansı etkiler diyor. Anakart için aklımda ki seçenekler bunlar;

-MSI H110M Pro-VD (Gereken chipset'i sağladığı ve ucuz olduğu için ve diğer anakartlarla arasında bariz fark olmazsa ilk tercihim.)
-MSI B150M Bazooka
-MSI B150M Gaming Pro
-Asus B150M Pro Gaming
-MSI Z170M Mortar (Vatan bilgisayarda önerdiler. Diğer anakartlara göre çok daha performans yaratacağını söylediler.)

Bana kasa ve en uygun anakart konusunda yardım edebilir misiniz? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.
Anakart konusuna takıldım bende hocam. Performans açısından aynı chipset oldukça aşırı bir şey değişmeyecektir. Vatanbilgisayar bu ara elindeki stoğu tüketmek amaçlı o anakartı satıyor. İnanın i3 6100 işlemci ve GTX 750ti ile satanını bile gördüm. Stok eritmek üzerine çalışıyorlar

Yorumlarınız için teşekkürler. Anakart konusu kafamda daha da netleşti. Şu an mouse ihtiyacım olduğu için MSI B150M Gaming Pro modelini seçicem. Kasa olarakta seçimim Thermaltake Core V21. Sistemi topladıktan sonra buradan paylaşırım. Önerisi olan varsa hala fikirlerinize açığım.

Kasa olarak Corsair Air 240 modelide seçeneklerim arasına girdi. Anakart ve kasa tercihimi bitirdikten sonra kasayı toplamaya başlayacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı