2000 TL monitör önerisi

Bütçe
2000

raksibu

Centipat
Maksimum 2000 TL'ye kadar 144 Hz 1 ms oyuncu monitörü önerisi istiyorum. AOC ve ViewSonic modelleri gördüm fakat nedense bu monitörlere pek güvenmiyorum. Aynı markalardan öneri alabilirim ama daha farklı seçenekler varsa hayır demem. Genelde FPS oyunları tercih ediyorum fakat her türlü oyunu oynarım. Panellerden anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

RedSea

Hectopat
Makaleler
1
Hocam 2xViewSonic XG2405 kullanıyorum. Tavsiye ederim, IPS Panel çok canlı oluyor.

KS
raksibu

raksibu

Centipat
Hocam 2xViewSonic XG2405 kullanıyorum. Tavsiye ederim, IPS Panel çok canlı oluyor.
TN, IPS, VA ne oluyor bunlar? Hadi her yerde IPS duydum renkler daha güzel gözüküyormuş. Öbürleri hakkında hiçbir fikrim yok, sanırım hepsinin bir avantajı dezavantajı var. 60 Hz monitör kullanıyorum, renkler berbat parlaklık kötü bana hepsi cennet gelecek zaten.

RedSea

Hectopat
Makaleler
1
Monitör eğilemiliyor mu?
Eğiliyor hocam, ama açı çok fazla olmuyor. Ek olarak pivot özelliği de var.
TN, IPS, VA ne oluyor bunlar? Hadi her yerde IPS duydum renkler daha güzel gözüküyormuş. Öbürleri hakkında hiçbir fikrim yok, sanırım hepsinin bir avantajı dezavantajı var. 60 Hz monitör kullanıyorum, renkler berbat parlaklık kötü bana hepsi cennet gelecek zaten.
Hocam TN paneli genelde e spor oyuncuları tercih ediyor ms değeri çok düşük olabiliyor diye. Ancak renk ve doygunluk kısmında baya kötüler ve yandan, yukardan bakışlarda ekran yansıma yapıyor. VA için TN panel ile IPS panel ortası diyebiliriz. Renkler biraz canlı ama ne tam IPS kadar iyi, nede TN kadar kötü. IPS ise renkleri gerçekliğe en yakın verir. Ancak ms kağıt üzerinde düşük yazsa da biraz yüksektir. Şahsen günlük kullanımda rekabetçi oyunlarda oynuyorum ve pek fark yok bence. Renkler benim için önemli :)

ertanerdm0

Picopat
Yer
Bir etiket uzağında :D

TN genelde rekabetçi oyunlar için oluyor ama daha kalitesiz VA en kalitelisi galiba ikisinin ortası, IPS de renk doğruluğu en iyi olan monitör paneli.

KS
raksibu

raksibu

Centipat
Eğiliyor hocam, ama açı çok fazla olmuyor. Ek olarak pivot özelliği de var.

Hocam TN paneli genelde e spor oyuncuları tercih ediyor ms değeri çok düşük olabiliyor diye. Ancak renk ve doygunluk kısmında baya kötüler ve yandan, yukardan bakışlarda ekran yansıma yapıyor. VA için TN panel ile IPS panel ortası diyebiliriz. Renkler biraz canlı ama ne tam IPS kadar iyi, nede TN kadar kötü. IPS ise renkleri gerçekliğe en yakın verir. Ancak ms kağıt üzerinde düşük yazsa da biraz yüksektir. Şahsen günlük kullanımda rekabetçi oyunlarda oynuyorum ve pek fark yok bence. Renkler benim için önemli :)
Şimdi IPS panelde 1ms yazıyorsa o 1ms olmuyor mu?

Yukarı