2000 TL monitör tavsiyesi

Bütçe
2000 TL
Optix G242 var renk performansı bu bütçede en iyisi büyük ihtimal. Fakat yazılımcıymışsın o yüzden öneremeyeceğim. Çünkü pivot özelliği yok. Yani Monitörü dikey konumlandıramıyorsun.

24G2U bakabilirsin. Aynı şekilde renk performansı iyidir. Ayrıca pivot özelliği var. Dikey konumlandırabiliyorsun monitörü.

Optix G242 var renk performansı bu bütçede en iyisi büyük ihtimal. Fakat yazılımcıymışsın o yüzden öneremeyeceğim. Çünkü pivot özelliği yok. Yani monitörü dikey konumlandıramıyorsun.

24G2U bakabilirsin. Aynı şekilde renk performansı iyidir. Ayrıca pivot özelliği var. Dikey konumlandırabiliyorsun monitörü.

Cevabınız için teşekkürler 24G2U güzel monitör ama fiyatı bir tık pahalı gibi indirim kovalıycam artık.
Optix G242 var renk performansı bu bütçede en iyisi büyük ihtimal. Fakat yazılımcıymışsın o yüzden öneremeyeceğim. Çünkü pivot özelliği yok. Yani monitörü dikey konumlandıramıyorsun.

Peki bu monitör nasıldır.

Bende TN panel gözü yoruyor diye biliyorum aynı zamanda renkleri TN panel çok kötü veriyor grafiksel anlamda da TN panel üzecektir tercihim VA ya da IPS'ten yana.
Ne alaka? Grafiksel anlamda falan üzmez. 2015 yılında falan mı kaldınız siz? Veya TN panellerin siyah beyaz gösterdiğini falan mı zannediyorsunuz? VA'ların %90'ı Ghosting'den geçilmiyor, FPS oyunları için en yavaş panel tipini karşılaştırmaya katmayın bile.

Merhabalar, yazılım ve oyun odaklı bir monitör arıyorum. Bütçem 2000 TL civarı, tabii daha altı monitör varsa da güzel olur. Özellik bakımından en az 144 Hz olmalı ve 24 ile 27 inch arasında kararsızım. 27 inch için 2K olması lazımmış herhalde onların da fiyatları pahalı biraz. Monitör tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler. Aşağıya da ilgimi çeken bazı monitörleri ekleyeceğim. Onların hakkında da yorum yapabilirsiniz.
(Genel olarak FPS oyunları oynuyorum)

144hz 23.8 inch
144hz 23.8 2.el 1500'e buldum sarı sitede
240hz 27 inch
240hz 27 inch alternatif

Not; XG2405 ve AOC24G2u şu an fiyatları çok yüksek düşerse onları da düşünebilirim.
Asus tuf gaming vg24vq ben 1700tlye aldı şuan 2k gibi birşey çok memnunum alalı 1 hafta oldu tavsiye ederim. Pivot olsun hafif kavis olsun VA panelin canlılığı renkliliği fln tavsiye ederim
Asus tuf gaming vg24vq ben 1700tlye aldı şuan 2k gibi birşey çok memnunum alalı 1 hafta oldu tavsiye ederim. Pivot olsun hafif kavis olsun VA panelin canlılığı renkliliği fln tavsiye ederim
İstersen vg27vq modeli var 27inç
Ne alaka? Grafiksel anlamda falan üzmez. 2015 yılında falan mı kaldınız siz? Veya TN panellerin siyah beyaz gösterdiğini falan mı zannediyorsunuz? VA'ların %90'ı Ghosting'den geçilmiyor, FPS oyunları için en yavaş panel tipini karşılaştırmaya katmayın bile.
Hepsinde ghosting olcak diye birşey yok o kadar millet alma ghosting fln boş yaptı hiç bi sorunu yok tabikide VA panel daha iyi

1620879795310.png

Grafiksel anlamda dediğim renk bakımından TN panel renkleri doğal veremiyor. Ayrıca amaç sadece FPS oyunu oynamak değil.

TN panel pişmanlıktır. Oynadığım oyundan bile zevk aldırmıyor illet panel. IPS'e geçtiğimden beri her gün şükrediyorum. Asla bir daha TN panele bakmam.

Geri
Yukarı