2000 TL monitör tavsiyesi

Bütçe
2000 TL
Asus tuf gaming vg24vq ben 1700tlye aldı şuan 2k gibi birşey çok memnunum alalı 1 hafta oldu tavsiye ederim. Pivot olsun hafif kavis olsun VA panelin canlılığı renkliliği fln tavsiye ederim

İstersen vg27vq modeli var 27inç

Hepsinde ghosting olcak diye birşey yok o kadar millet alma ghosting fln boş yaptı hiç bi sorunu yok tabikide VA panel daha iyi
Pardon da siz ne yaşıyorsunuz? Tavsiye ettiğiniz VG27VQ modeli GtG 1 ms bile değil, gelip ghosting yok diyorsunuz. Siz aldınız diye iyi olmuyor. Azıcık araştırın yahu. GtG 1 ms olmayan monitörde ghosting olmama ihtimali milyonda 1, o da iyimser bi rakam.
Eki Görüntüle 1020962

Grafiksel anlamda dediğim renk bakımından TN panel renkleri doğal veremiyor. Ayrıca amaç sadece FPS oyunu oynamak değil.
:D Gerçekten aradaki farkı göstermek için bu resmi mi kullandınız? Tam da bu yüzden size "2015 yılında mısınız?" demiştim. O resmin hiçbir geçerliliği yok. İki panel türü de gelişmeye devam ediyor ve yakınlaşıyor. Seneler önce TN çook kötü renk veriyordu ama IPS de hiçbir şekilde TN hızına yetişemiyordu. IPS kendini hızda geliştirirken TN de boş durmuyor tabii ki. Bunu yeni çıkmış sayılabilecek Fast-IPS monitörlerden anlayabilirsiniz. TN panel renklerde geri olabilir ama kullanılmayacak derecede falan değil ve renkler kötü diye seçmeme bahanesi de olmamalı bana göre.
Zamanınız varsa alttaki konuya bakmanızı öneririm. Uyarıyorum: Okuması 20 dakikayı bulabilir.

Düzeltme: Yanlış anlaşılmasın, IPS gayet önde renkler konusunda. Ama siz sanki TN çamur gösteriyormuş gibi konuşuyorsunuz, ondan dolayı yazma gereği duydum.

Son düzenleme:
Pardon da siz ne yaşıyorsunuz? Tavsiye ettiğiniz VG27vq modeli GtG 1 ms bile değil, gelip ghosting yok diyorsunuz. Siz aldınız diye iyi olmuyor. Azıcık araştırın yahu. GtG 1 ms olmayan monitörde ghosting olmama ihtimali milyonda 1, o da iyimser bir rakam.

:D gerçekten aradaki farkı göstermek için bu resmi mi kullandınız? Tam da bu yüzden size "2015 yılında mısınız?" demiştim. O resmin hiçbir geçerliliği yok. İki panel türü de gelişmeye devam ediyor ve yakınlaşıyor. Seneler önce TN çok kötü renk veriyordu ama IPS de hiçbir şekilde TN hızına yetişemiyordu. IPS kendini hızda geliştirirken TN de boş durmuyor tabii ki. Bunu yeni çıkmış sayılabilecek Fast-IPS monitörlerden anlayabilirsiniz. TN panel renklerde geri olabilir ama kullanılmayacak derecede falan değil ve renkler kötü diye seçmeme bahanesi de olmamalı bana göre.
Zamanınız varsa alttaki konuya bakmanızı öneririm. Uyarıyorum: Okuması 20 dakikayı bulabilir.

Okuyacağım. Bu arada bu monitör nasıldır GtG 1ms ve IPS.

Pardon da siz ne yaşıyorsunuz? Tavsiye ettiğiniz VG27vq modeli GtG 1 ms bile değil, gelip ghosting yok diyorsunuz. Siz aldınız diye iyi olmuyor. Azıcık araştırın yahu. GtG 1 ms olmayan monitörde ghosting olmama ihtimali milyonda 1, o da iyimser bir rakam.

:D gerçekten aradaki farkı göstermek için bu resmi mi kullandınız? Tam da bu yüzden size "2015 yılında mısınız?" demiştim. O resmin hiçbir geçerliliği yok. İki panel türü de gelişmeye devam ediyor ve yakınlaşıyor. Seneler önce TN çok kötü renk veriyordu ama IPS de hiçbir şekilde TN hızına yetişemiyordu. IPS kendini hızda geliştirirken TN de boş durmuyor tabii ki. Bunu yeni çıkmış sayılabilecek Fast-IPS monitörlerden anlayabilirsiniz. TN panel renklerde geri olabilir ama kullanılmayacak derecede falan değil ve renkler kötü diye seçmeme bahanesi de olmamalı bana göre.

Düzeltme: Yanlış anlaşılmasın, IPS gayet önde renkler konusunda. Ama siz sanki TN çamur gösteriyormuş gibi konuşuyorsunuz.

Dostum yanlış bildiğin doğruları söylüyorsun. Ya da sırf eski ve sözde "FPS" oyunları için olan paneli savunuyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuyacağım. Bu arada bu monitör nasıldır GtG 1ms ve IPS.
Siteye giremiyorum şuanda, boş bir zamanda tekrar bakıp dönüş yapacağım size.
Dostum yanlış bildiğin doğruları söylüyorsun. Ya da sırf eski ve sözde "FPS" oyunları için olan paneli savunuyorsun.
Neymiş doğru bilinen yanlış? Sen milleti kışkırtmaya mı çalışıyorsun? Git bi Ufo testi yap da gör ghosting'in âlâsını. MPRT 1 ms VA monitörü savunuyor bana adam, şaka gibi kimlerle uğraşıyorum :D

Pardon da siz ne yaşıyorsunuz? Tavsiye ettiğiniz VG27VQ modeli GtG 1 ms bile değil, gelip ghosting yok diyorsunuz. Siz aldınız diye iyi olmuyor. Azıcık araştırın yahu. GtG 1 ms olmayan monitörde ghosting olmama ihtimali milyonda 1, o da iyimser bir rakam.

:D Gerçekten aradaki farkı göstermek için bu resmi mi kullandınız? Tam da bu yüzden size "2015 yılında mısınız?" demiştim. O resmin hiçbir geçerliliği yok. İki panel türü de gelişmeye devam ediyor ve yakınlaşıyor. Seneler önce TN çok kötü renk veriyordu ama IPS de hiçbir şekilde TN hızına yetişemiyordu. IPS kendini hızda geliştirirken TN de boş durmuyor tabii ki. Bunu yeni çıkmış sayılabilecek Fast-IPS monitörlerden anlayabilirsiniz. TN panel renklerde geri olabilir ama kullanılmayacak derecede falan değil ve renkler kötü diye seçmeme bahanesi de olmamalı bana göre.

Düzeltme: Yanlış anlaşılmasın, IPS gayet önde renkler konusunda. Ama siz sanki TN çamur gösteriyormuş gibi konuşuyorsunuz, ondan dolayı yazma gereği duydum.

Ghosting olmama ihtimali milyonda 1 mi? :D bu kadar beklemezdim asıl sen 2015'de mi yaşıyorsun? VA ile TN panel arasındakı açık ara farkı göremiyor musun hem adam sadece FPS oyunu oynamayacağını belirtmiş TN panel bir monitör alsa bile FPS oyunu için ne kadar ileri olabilir ki? FPS oyunu oynuyorsan bile ister IPS ister VA ister TN 2000TL fiyat bandında FPS oyunlarında hepsinden aynı performansı alırsın. Bu fiyat bandında alacağın monitörde zaten bir sürü mod olacaktır FPS modu vs. Onlar bile TN'den daha kaliteli FPS oynatır. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
TN panel pişmanlıktır. Oynadığım oyundan bile zevk aldırmıyor illet panel. IPS'e geçtiğimden beri her gün şükrediyorum. Asla bir daha TN panele bakmam.

İkisinde de oynadım fakat TN panel FPS oyunlarında daha iyi geldi bana. Genel olarak Valorant oynuyorum. Hikayeli türden oyunlar mı oynuyorsunuz? Onlarda renk daha önemli oluyor çünkü.

Ghosting olmama ihtimali milyonda 1 mi? :D bu kadar beklemezdim asıl sen 2015'de mi yaşıyorsun? VA ile TN panel arasındakı açık ara farkı göremiyor musun hem adam sadece FPS oyunu oynamayacağını belirtmiş TN panel bir monitör alsa bile FPS oyunu için ne kadar ileri olabilir ki? FPS oyunu oynuyorsan bile ister IPS ister VA ister TN 2000TL fiyat bandında FPS oyunlarında hepsinden aynı performansı alırsın. Bu fiyat bandında alacağın monitörde zaten bir sürü mod olacaktır FPS modu vs. Onlar bile TN'den daha kaliteli FPS oynatır. :D
Önce yazmayı öğren. Türkçe dersi vermiyorlar mı sana? De mi ki eklerinin yazılışını bilmiyor :D

O monitördeki FPS Resim gibi modlar tamamen renk amaçlı. Gecikmeyle hiçbir alakası yok. Ayrıca 2000 TL bandında hepsinden aynı performansı alıyorsa bu insanlar aptal mı sırf panel tercihi için saatlerce araştırma yapıyorlar? Yanlış bilgi veriyorsun diyip dediklerimi düzeltmiyorsun bile.

Bak şimdi bu videoya, senin o "gHoStiNg YoK yA" dediğin VA panel, IPS'den daha yavaş. IPS de Fast-IPS'ten daha yavaş. 3 türden en hızlısı Fast-IPS'te bile ufak ghosting yaşanabiliyor. Senin önerdiğin monitör Fast-IPS'i bırak IPS bile değil, hatta GtG 1 ms bile değil. Bir de ghosting yok diyorsun. (Testteki monitörler sadece örnek, iki monitör de panel türlerinin üst seviyelerinden, soldaki TN panel)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hakaret amaçlı söylemiyorum kesinlikle ama, gerçekten çok cahilsin. Adam akıllı araştırmadan sende var diye iyi zannediyorsun, bir de utanmadan bilene laf atıyorsun. Yazık. Kaliteli bir TN kullanmadığın o kadar belli ki.

Geri
Yukarı