2000 TL monitör tavsiyesi

Glottis

Decapat
Diğer konulara baktım fakat önerilen monitörlerin hepsi 3000-4000 TL arası olmuş o yüzden tekrar sormak istedim.

Eğer gerçekten değer diyorsanız bütçeyi 2400 TL'ye kadar çıkarabilirim fakat açıkçası yapmak istediğim bir şey değil.

Monitör alma sebebim şu anki kullandığım monitör 10 senelik olması yüzünden.

Competitive vb. oyunlar oynamıyorum tek amacım daha yüksek bir çözünürlük alabilmek yani genel olarak çok kötü bir şey olmadığı sürece umurumda değil.

Şimdiden teşekkürler.

Acer KA242YBI UM.QX2EE.005 23.8" 1 MS 75 Hz şuna bakabilirsin. 60Hz'den 144Hz'e yeni geçtim. Masaüstü kullanımında 60Hz geçince takılıyor gibi oluyor ama oyunlarda hiç fark edemedim 144 - 60 farkını. Zaten rekabetçi oynamıyorsan ekstra para vermeyebilirsin. Forumda daha önce incelemişler bu modeli.

Her şeyden önce belirtsem iyi olacak GTX 1650 kullanıyorum yani bilgisayarda G-Sync var. DVI-D veya DisplayPort olmayan monitörlerde ekran yırtılma ile ilgili sıkıntı olur mu bilmiyorum.

Arkadaşlar attığınız monitörler iyi gibi fakat satıcılara güvenemedim. Eğer olurda bu sitelerde (Trendyol ve N11) bir sıkıntı çıkarsa iade etme problem olur mu?

Bir de forumda genel olarak güvenilen satıcılardan şu monitörleri buldum sizce nasıl.

- Philips 221V8LD/00
Netsipariş sitesinde buldum. Daha önce hiç buradan alışveriş yapmadım fakat diğer konular da güvenilir yazılmış ve monitörün özellikleri ekran kartına (yanlış değilsem) uyuyor.

- Acer 21.5 K222HQLBID
Hepsiburada sitesinin kendisi satıyormuş ve sitede yazana göre Adaptive Sync varmış. 60Hz monitörde Adaptive Sync olmasının bir anlamı var mı bilmiyorum ama fiyatı uygun olduğundan koydum.

Hem uygun fiyatlı hem de güvenilir satıcı bulmak zor oluyor. Güvenilir siteler kendi marka payını ekleyip daha pahalıya satıyor doğal olarak. Viewsonic VA2432-H 23.8" 75Hz 4ms bunu Hepsiburada kendi satıyor. Satıcı değil Hepsiburada kendi satınca daha güvenilir ve iade işlemleri daha kolay. Amazon da iade işlerinde üzmez, tüketiciyi korur ama 21.5 inç küçük gelebilir. Sizin attığınız modeller de 21.5 inç. AOC 22B2AM - 22 inç FHD Monitör VA panel. IPS olan ViewSonic modeli daha ucuz ve daha iyi.

Bütçe yeterse çok kaliteli bir monitör. Dün 2500TL idi.

Satıcı güvenilir mi?

Arkadaşlar başka şeyler araya girdiğinden monitörü almaya fırsatım olmadı fakat o arada biraz daha araştırıp son bir liste oluşturdum. Lütfen şunlara bir bakıp siz olsanız hangisini seçerdiniz yazabilir misiniz? Dediğim gibi competitive oyunlar oynamıyorum ama renklerinin iyi olması ve gözü yormaması güzel olur.

- LG UltraGear 24GN53A-B 23.6 inch
- Samsung T450 LF24T450FQRXUF 24"
- AOC 23.8" VA 24B2XDAM
- Philips 242V8LA/00 veya Philips 242V8LA/01

Lenovo G24-10 aldım. TN panelin renkleri iyi değil denildiğinden uzak duruyordum ama bana kötü gelmedi hatta IPS bundan daha ne kadar iyi olabilir bir fikrim yok.

Ölü piksel vs. bir sıkıntı olmadan geldi elime. Tek sıkıntısı ekranın biraz ısınması ki bu sıkıntı olacak mı tam bilmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı