2000 TL Samsung/Xiaomi/Oppo telefon önerisi

Bütçe
Max 2100
Üzülerek söylüyorum, epeye girip maksimum 2000 TL de tepede çıkanı atıp durmayın.

Hocam sizin dediğiniz şey epey sitesinden maximum 2000'e çekince çıkan cihazı önermeyin demek.

General Mobile gm 20 Pro tavsiye ederim.

Hocam marka az çok bilindik ama insanlar MIUI'ı nasıl biliyorsa General Mobile'ı da öyle biliyor. Bence General Mobile ismine sahip hiçbir cihaz alınmaz.

Not: Kamerası 13 MP olanlardan olmasın, ve 13 MP kötü mü?

Hocam önemli olan sensör kalitesi, MP pek bir şey ifade etmiyor.

Bu markaları yazmamın sebebi, abim anneme biraz bilindik marka olsun istiyor. Geçen açtığım konuda hep TCL 10l önerilmişti ama abim pek yanaşmıyor o yüzden o yazdığım markalardan olmasını istiyorum Huawei, LG ve Realme(Oppo zaten) de olur, başlık çok uzun olmasın diye yazmadım.

Not: Kamerası 13 MP olanlardan olmasın, ve 13 MP kötü mü?

Hocam bu bütçeye alabileceğiniz en iyi cihaz TCL 10ldir. Onu da çıkartırsak büyük bir boşluk kalıyor cidden. M11 diyeceğim ama M11 demek sırf isminde Samsung geçiyor diye almak demek. Bütçeyi arttırmaktan (200-300) başka pek çare yok.

Hocam marka az çok bilindik ama insanlar MIUI'ı nasıl biliyorsa General Mobile'ı da öyle biliyor. Bence General Mobile ismine sahip hiçbir cihaz alınmaz.
Ben şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum, General Mobile hakkındaki düşüncelerim değişti diyebilirim.

Markaların cihazlara yüklediği arayüzler (Realme UI, One UI, MIUI) gibi bir şey yok, direkt olarak saf Android bulunuyor.

Ben şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum, General Mobile hakkındaki düşüncelerim değişti diyebilirim.

Markaların cihazlara yüklediği arayüzler (Realme UI, One UI, MIUI) gibi bir şey yok, direkt olarak saf Android bulunuyor.

Hocam o konuda zaten bir şey demiyorum ama helio P70 kullanması (zabıtalı) ve markanın telefonu sattıktan sonra hiç destek çıkmaması büyük bir eksi. Telefonun garantisi yok gibi bir şey yani.

Zaten TCL markasına güvenmeyen General Mobile markasına hiç güvenmez.

Hocam o konuda zaten bir şey demiyorum ama helio P70 kullanması (zabıtalı) ve markanın telefonu sattıktan sonra hiç destek çıkmaması büyük bir eksi. Telefonun garantisi yok gibi bir şey yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, öyle bir durum da var. Ama bu bütçede TCL 10L dışında pek fazla seçenek yok bana göre, bütçe artırıp Samsung Galaxy M21, Oppo A73 gibi modellere yönelmek daha doğru olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam o incelemelerin hepsini en az 10 kez izlemişimdir. Sözleri bile ezberimde, 1 ay boyunca gm 20 Pro'yu araştıran ve çok seven biri olarak söylüyorum bunu.
Yene aynı inceleme kanalları sayfalarında "MIUI özelleştirilebilir olduğu için insanlar MIUI'ı çok seviyor" gibi cümleler kuruluyor. Videolarında ise telefonları adam akıllı inceleyemiyorlar.
O tür kanallara güvenip Note 9S alan biri olarak söylüyorum bunu.
Bir telefoncu bile "ben bu telefon yüzünden çocukluk arkadaşımla mahkemelik oldum, daha iyi seçenekler var (200 TL daha düşük telefonu önerdi) abiciğim yapma" diyorsa o telefon gerçekten çıtayı bayağı yükseltmiş demektir.
Gm 9 Pro'ya daha güncelleme gelmemesi, teknik servisinin olmaması ve P70 kullanması bence büyük bir eksi.
P70 kullanan telefonlar genellikle kısa ömürlü oluyorlar. Etrafımda ve internette bunun örneklerini bolca gördüm.
Üstüne bir de General Mobile firmasının neredeyse hiç yardımcı olmaması var. En kötüsü dolandırılma hissidir büyük ihtimal. Arkadaşımın iki gün boyunca o markaya beddua ettiğini hatırlıyorum (gm 9 Pro sahibiydi kendisi)
Eski (Discovery zamanları) fiyat/performans canavarlığının yarısı yok artık. Kuzenim gm Discovery telefonunu daha 2018 de değiştirdi. Değiştirme sebebide bozulması değil kuzenimin başka telefon almak istemesiydi.

Evet, öyle bir durum da var. Ama bu bütçede TCL 10l dışında pek fazla seçenek yok bana göre, bütçe artırıp Samsung Galaxy M.21, Oppo A73 gibi modellere yönelmek daha doğru olur.

Bu konuda sonuna kadar haklısınız hocam.

Hocam o incelemelerin hepsini en az 10 kez izlemişimdir. Sözleri bile ezberimde, 1 ay boyunca gm 20 Pro'yu araştıran ve çok seven biri olarak söylüyorum bunu.
Yene aynı inceleme kanalları sayfalarında "MIUI özelleştirilebilir olduğu için insanlar MIUI'ı çok seviyor" gibi cümleler kuruluyor. Videolarında ise telefonları adam akıllı inceleyemiyorlar.
Benim incelemeyi atmamın sebebi sıcaklık testleriydi.
Gm 9 Pro'ya daha güncelleme gelmemesi, teknik servisinin olmaması ve P70 kullanması bence büyük bir eksi.
Saf Android var sonuçta, güncellemenin geç gelmesi veya gelmemesi, kısa süreli güncelleme alması çok normal.
P70 kullanan telefonlar genellikle kısa ömürlü oluyorlar. Etrafımda ve internette bunun örneklerini bolca gördüm.
Link atabilir misin? Her telefon için bir şey söyleyen, şikayetçi olan var zaten.

Saf Android var sonuçta, güncellemenin geç gelmesi veya gelmemesi, kısa süreli güncelleme alması çok normal.

Hocam asıl sıkıntı söz vermeleri :(

Link atabilir misin? Her telefon için bir şey söyleyen, şikayetçi olan var zaten.

Hocam artık o konuları pek araştırmıyorum. Note 9S cihazımı aldığım günlerde "Şikayetvar" sitesinden bakıyordum. Her cihazda şikayetçi olan var ama hatırladığım kadarıyla bu cihazda genellikle servis ve ısınma problemleri sıkıntıydı.

Diğer problemler farklı farklı yaşanıyordu ama alındıktan 5 gün sonra bile sorun ile karşılaşılmasına rağmen servis hiç yardımcı olmuyormuş.
@The Tribal Chief hocam da bu durumu yaşamıştı sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı