2000 TL sistem tavsiyesi

M.Hüseyin

Hectopat
Öncelikle merhaba. Uzun zamandan beri toplamak istediğim bir PC sistemi var (1800 - 2000TL) bayağı araştırma yaptım fakat yine de desteğe ihtiyacım var.
Almak istediğim parçalar hakkında birbirine uyumlu olup olmadıklarını ögrenmek istiyorum.

• Anakart modeli: Gigabyte A320M S2H 3200MHz OC.

• Işlemci modeli: Ryzen AMD 3 1200.

• Ekran kartı: Turbox nividia GT730 4 GB 128 Bit DDR3.

• RAM modeli: Corsair Vengeance DDR4 8 GB 3000 MHz.

• HDD: SATA 3.0 Seagate HDD.

• Power Supply: Fark etmiyor 350 Watt yeterli olur diye düsünüyorum.

• Kasa: ATX modelinde bir kasa oda fark etmiyor.

Araştırmalarımın sonucunda AM4 söketli anakartların her RAM bellek ile uyumlu olmadığını ögrendım size sormak istediğim şey bu yukarıda belirttigim sistemin parcalarının tümü birbirine uyumlu mu yani topladıktan sonra sorunsuz çalışır mı toplama islemini kendim yapacağım sıkıntı çıkar mı teşekkürler.

Ürünlerin linkini de aşağıya bırakıyorum detayli bakmak isteyen ağim için sadece anakart islemci RAM ve ekran kartı.

Gigabyte A320M-S2H AMD A320 3200Mhz(OC) DDR4 Socket AM4 Fiyatı

AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz AM4 8 MB Cache 65 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri

ddr 4 8gb ram - Google Alışveriş

gt 730 4gb - Google Alışveriş

Son düzenleyen: Moderatör:
R3 1200 ve GT 730 yerine R3 3200G alıp APU olarak kullanın. Çok daha iyi olur. Gerisinde bir sorun görmedim.
Ya apu sistemlerini arastırdim da pek içime sinmedi hem bütçemde fazla değil bu yukarıda belirttiğim sistemde bir sıkıntı yok ise beni uzuncana bir süre idare eder diye düsünüyorum hem ilerde elime nakit geçerse bi 8gb ram daha alip atınca 16 gb ram ile 4 gb vram beni uzuncana idare edecegini umuyorum. Tesekurler vakit ayırıp yanıtladıgınız için

Ya apu sistemlerini arastırdim da pek içime sinmedi hem bütçemde fazla değil bu yukarıda belirttiğim sistemde bir sıkıntı yok ise beni uzuncana bir süre idare eder diye düsünüyorum hem ilerde elime nakit geçerse bi 8gb ram daha alip atınca 16 gb ram ile 4 gb vram beni uzuncana idare edecegini umuyorum. Tesekurler vakit ayırıp yanıtladıgınız için.
GT 730 aşırı zayıf bir kart. 4GB belleği olması da bu durumu değiştirmez, 1GB VRAM olan ama bunun 2 katı güçlü kartlar var. GT 730 ile güncel oyunları oynayamazsın. Bu bütçede APU çok daha iyi performans verecektir.

GT 730 vs güncel oyunlar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kötü bir sistem olmuş. GT 730 ile sadece görüntü alırsın. Bütçeni söyle sana sistem dizelim. Herhangi bir PSU falan kötü olur sistem.
Hocam bütçem 1900 tl. Yani pc lerden anlarım fakat hiç pc toplamadım adam akıllı. Bütçem dahilinde aklima yatan beni uzuncana idare edebilecek bir sistem toplamaya calistim eger yukarıda belirttigim parcalar birbirleri ile tam uyumlu ise alip toplamaya baslayacagim. Tabi siz daha iyi bilirsiniz. Eger 1900 tl ile daha iyi amd işlemci tabanlı bir pc toplayabilirim derseniz benim için sıkıntı yok bu işin profesyonelleri sizlersiniz :). Bu sistem uyumlu ise beni idare eder diye dusunuyorum ileride 8 gb ram daha atarim 16 gb ram ve 4gb vram beni uzuncana idare eder piyasadaki oyunlarıda kaldırır diye dusunuyorum hocam.
GT 730 aşırı zayıf bir kart. 4GB belleği olması da bu durumu değiştirmez, 1GB VRAM olan ama bunun 2 katı güçlü kartlar var. GT 730 ile güncel oyunları oynayamazsın. Bu bütçede APU çok daha iyi performans verecektir.

GT 730 vs güncel oyunlar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki hocam bu sistem için önerebileceğiniz 500 tl bandınsa bir ekran kartı modeli mevcutmudur. Yanlış anlamayın ilgi ve alakanız için cok teşekkür ederim ama apu sistemleri pek benim ilgimi cekmiyor.
Peki hocam gt 730 yerine turbox Amd R7 240 4gb nasıl
Ürün linki..

Son düzenleme:
Hocam bütçe m 1900 TL. Yani PC'lerden anlarım fakat hiç PC toplamadım adam akıllı. Bütçe m dahilinde aklima yatan beni uzuncana idare edebilecek bir sistem toplamaya calistim eger yukarıda belirttigim parcalar birbirleri ile tam uyumlu ise alip toplamaya baslayacagim. Tabi siz daha iyi bilirsiniz. Eger 1900 TL ile daha iyi AMD işlemci tabanlı bir PC toplayabilirim derseniz benim için sıkıntı yok bu işin profesyonelleri sizlersiniz :). Bu sistem uyumlu ise beni idare eder diye dusunuyorum ileride 8 GB RAM daha atarim 16 GB RAM ve 4 GB VRAM beni uzuncana idare eder piyasadaki oyunları da kaldırır diye dusunuyorum hocam.

Peki hocam bu sistem için önerebileceğiniz 500 TL bandınsa bir ekran kartı modeli mevcut mudur? Yanlış anlamayın ilgi ve alakanız için cok teşekkür ederim ama APU sistemleri pek benim ilgimi cekmiyor.
Peki hocam GT 730 yerine Turbox AMD R7 240 4 GB nasıl.
Ürün linki.

Aşırı fark olmaz ama R7 240 daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı