2000 TL Sistem Tavsiyesi

@semih010 bir bilgisayara 2000TL'lik harcama yapıyorsa, en iyi performansı almak ister. İstediği FPS'yi görmesini sağlamalıyız ona bu bütçede. LE olmayan modeli tercih etmeyiniz, mosfet soğutucuları önemli yer kaplıyor anakartta. SSD performans artışını sağlamıyor, sadece windows açılışı ve oyunların loading hızlarını arttırıyor. HDD ile 15 saniyede bir bilgisayar açılıyor, hiç ama hiç gerek yok. GTX770'in girdiği 2000TL'lik bütçeye R9 270X yakışmaz.

Arkadaşlar adam tutturdu. İntel olsun diyor. Diyorum ki bu bütçeye AMD daha iyi. Diyor ki İ7 olsun. Diyorum bütçe yetmez. Bu sefer İ5 istiyor. İntel tabanlı bir sistem toplayabilir misiniz ?

Kendinize önermiyorsunuz fakat, arkadaş oynayacak bu sistemle. Onu düşüneceksiniz, nVidia düşmanlığınızı değil. :)
Doğru haklısınız fakat nedeninide açıklayamadan duramayacağım.Amd ye baktığımızda en ucuz kartlarında bile Directx 11.1 görüyoruz ve de bu fiyat dahada arttığında Directx 11.2 ler bile görünmekte.Nvidia da ise 11.2 yi 1900 tl den asağı kartlarda göremiyoruz hadi geçtim 11.2 yi 11.1 bile 1000 tl nin altında ki kartlarda çok az

Doğru haklısınız fakat nedeninide açıklayamadan duramayacağım.Amd ye baktığımızda en ucuz kartlarında bile Directx 11.1 görüyoruz ve de bu fiyat dahada arttığında Directx 11.2 ler bile görünmekte.Nvidia da ise 11.2 yi 1900 tl den asağı kartlarda göremiyoruz hadi geçtim 11.2 yi 11.1 bile 1000 tl nin altında ki kartlarda çok az

DX 12 çıktığı zaman NVIDIA tam destek verecek ekran kartlarında, pek sıkıntı etme. :)

Ya kartta bi
Bekleyip, göreceğiz. :)
Peki :D

Bu arada arkadaşına söyle i 7 için ikramiye oynasın at yarışı falan anca ole olur o iş i5 te zor o fiyata ekran kartıda işin içinde olunca

Ve neden intel istediğini anlamış değilim oda amd ye mi karşı acaba :D
Neyse geçtim makarayıda kesinlikle amd fiyat/performans açısından intele göre önde.

Bu arada neden yeni metine yazmıyor bu mesajlarımı ?

Eğer kesin intel olsun diyorsa ekran kartını gtx 760 işlemci 4670k 4gb da ram yaparsa 100 - 200 TL civarı bir artış olur hemen hemen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı