2000 TL Yeni Sistem Toplama

Nahri

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle ben imzamdaki ürünü ekran kartsız birisine 1800TL'ye satacağım. Daha güncel parçalar takacağım o yüzden ekran kartı hariç komple sistemi yenileme kararı aldım. Şimdi bütçe 1900TL'dir 1800TL'nin üstüne 150TL ekledim ve kargo parası falan filan dahil 1950TL'ye getirdim. Tercih ettiğim parçalar şunlar:
İşlemci
Anakart
120GB SSD
1x8 RAM 3000 MHz
500W Kasa
Arkadaşlar benim elimde de RX470 MSI Armor 8GB OC kartı var. Sizce iyi toplamış mıyım? Daha iyi önerileriniz varsa bekliyorum. Bu sistemi çok yakında toplayacağım, toplamada işlemci ve anakart isimi öneren @fatihskrci teşekkür ederim.

INTEL XEON X3440/ RX470 8GB MSI ARMOR OC/ 8GB RAM/ 1TB 7200RPM SEAGATE HDD/ 500W THERMALTAKE PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle bunları almalısınız, Sizin Link'ini attığınız çoğu parça kalitesiz ve B320 Anakart saçmalık olur.

Artık bıktım şu konulardan ban yemekten yanlış yazıyorum fark etmeden ban yiyorum. "İmzamdaki sistem" diyorum ban yiyorum. Heralde bu sitede adam gibi ban yememek için konuları ultra dikkatli açmak gerekiyor ve nedense konularım hep açıldığı gibi aşağıya düşüyor bu duruma bir sinir olmadım değil açıkçası her neyse sizinde yazdıklarınızıda karıştırdım sisteme ve ortaya böyle birşey çıktı:
İşlemci
Anakart
SSD
RAM
PSU
1.776,38 TL tutuyor. Güncelledim ürünü.
Evet yine belli ki konu aşağıya düştü anlaşılan cevap veren olmayacak klasik technopat işte.

Son düzenleme:
Uzay sistem kuracağım şimdilik çünkü kasaya param yetmiyor SSD neden 2.el alınmaz deneyip alsam falan olmaz mı?
Benim önerdiğim ile aralarında 15 TL fark var dediğim gibi siz kullanacaksınız, Almışken sıfır alın başınız ağrımasın.

Benim önerdiğim ile aralarında 15 TL fark var dediğim gibi siz kullanacaksınız, Almışken sıfır alın başınız ağrımasın.
Tamam öyle yapayım birde eleman PSU'yu satmış hemen yenisini ayarlayacağım iyi marka seçeceğim.
Attığınız parçaları kuruşu kuruşuna yine hesapladım bazıları yine indirime girmiş ve son olarak fiyat 1.923,79‬TL bunu almak daha mantıklı olabilir aslında. Ama daha belirleyemediğim 2.el alacağım birde HDD var onuda varsayım olarak 100TL ekliyorum ve fiyat 1800'den 2.023,79‬TL'ye çıkıyor neyse Allah büyüktür yapacağım birşeyler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı