2000 TL'ye 1080p Monitör Önerisi

CanBomonti

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi geceler ve iyi forumlar. Ben birkaç gün önce 16 bin TL'ye oyun ve yayın için bir sistem topladım buradaki önerilerle ve şimdi 2000 TL'ye monitör arıyorum ama rekabetçi oyunlarda fazla FPS almak ilk tercihim olduğu için 1080p monitör arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi geceler ve iyi forumlar. Ben birkaç gün önce 16 bin TL'ye oyun ve yayın için bir sistem topladım buradaki önerilerle ve şimdi 2000 TL'ye monitör arıyorum ama rekabetçi oyunlarda fazla FPS almak ilk tercihim olduğu için 1080P monitör arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

16.000TL verip satın aldığın sistemde fazla FPS için neden darboğaz yapmak istiyorsun? Onu anlamadım. Çok mantıksız bir durum bu.

16.000TL verip satın aldığın sistemde fazla FPS için neden darboğaz yapmak istiyorsun? Onu anlamadım. Çok mantıksız bir durum bu.
Onu toplamadım hocam daha hala tavsiye aşamasındayım çevremden ve bu forumdan(geçmişte beni 4 sene götürecek sistem lazım dediğimde buradakiler sayesinde topladığım sistemi 3.5 senedir ve hala kullanıyorum sıfır masrafla) tavsiye topluyorum birkaç aya hem stoklar yenilenince hem de param elime geçince toplayacağım. Müsaitseniz eğer neden darboğaz olur tavsiyeleriniz nelerdir dinlemek isterim.

Onu toplamadım hocam daha hala tavsiye aşamasındayım çevremden ve bu forumdan(geçmişte beni 4 sene götürecek sistem lazım dediğimde buradakiler sayesinde topladığım sistemi 3.5 senedir ve hala kullanıyorum sıfır masrafla) tavsiye topluyorum birkaç aya hem stoklar yenilenince hem de param elime geçince toplayacağım. Müsaitseniz eğer neden darboğaz olur tavsiyeleriniz nelerdir dinlemek isterim.

O bütçe ile sistem satın alırsanız haliyle ekran kartı da çok performanslı olacak. Performanslı bir karta gidip 1080P oyun açarsanız kart fazla çalışmaz böylelikle yük işlemcinin üzerine kalacak. Mantık bu. O yüzden 1440P ekran satın alın işlemciye yük vermeyin ekran kartı görevini yerine getirsin.

O bütçe ile sistem satın alırsanız haliyle ekran kartı da çok performanslı olacak. Performanslı bir karta gidip 1080P oyun açarsanız kart fazla çalışmaz böylelikle yük işlemcinin üzerine kalacak. Mantık bu. O yüzden 1440P ekran satın alın işlemciye yük vermeyin ekran kartı görevini yerine getirsin.
Bu fiyatlarla giderse parça fiyatları o sisteme 3070 takabileceğimi düşünmüyorum. edit işlerini öğrenmeye çalışacağım o sistemi topladığımda ve az biraz yayın açmaya başlayacağım işlemcinin güçlü olması gerek işlemciye para ayırdıkça ekran kartındaki 3070 umudum gidiyor. O yüzden 1080P monitör almak istiyordum 3070 alabileceğime inancım kalmadığından.

Geri
Yukarı