2000 TL'ye i3 4170 vs GTX 750ti sistem

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
2000 TL bütçem var. Ben aklımda böyle bir şey düşündüm. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?

KASA.JPG

Bence i3 yerine amd nin fantastik işlemcilerinden birini al. 750ti çok güzel bir ekran kartı ama az daha verip ve indirimleri takip edip gtx 950 almanı tavsiye ederim.

Everest marka kasa almayın.
Bence i3 yerine amd nin fantastik işlemcilerinden birini al. 750ti çok güzel bir ekran kartı ama az daha verip ve indirimleri takip edip gtx 950 almanı tavsiye ederim.
Fantastik derken sanırım FX 9590'dan bahsettiniz. Gerçekten çok fantastik bir işlemci. Bilgisayar çalışırken üzerinde yumurta kırıp pişirebiliyorsunuz.:D Fakat pahalı bir işlemci.

Alternatif düşünülebilir.
sinerji.gen.tr
Ara Toplam1.713,68 TL
Toplam KDV308,46 TL
Sepet Toplam Fiyatı2.022,14 TL
[TBODY] [/TBODY]

Everest kasayı niye tavsiye etmiyorsunuz ? Kasayı VATAN BİLGİSAYAR - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'u ile değiştirdim. Benim monitör güzelmi bilgisayarı vatandan alacağım 9 taksite fiyat koymuyor sinerji koyuyor :D

İkinci el bilgisayar da var aklımda 1700 TL ye :
i5 4460, R7 265, 1TB hdd, 16gb ram, 21.5inç monitör falan var. Alırken nelere dikkat etmeliyim ? Ya sıfır alacağım yada bu bilgisayarı alacağım ?

4Gb daha ekleyince tam 2000 liraya denk geliyor. AMD işlemcilerde iyidir fakat stok fanları çok sorun çıkartıyor. Ses ısınma vs. İntel i3 4160 oyunlarda 4çekirdek olarak gözükür. Yani kafan rahat olsun. Stok fanlarıda gayet iyidir.

Dosya Ekleri

• İ3 NEW.png
    İ3 NEW.png
    55,5 KB · Görüntüleme: 207
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı