20000₺ oyun ve tasarım için laptop önerisi

Unreal Engine oyun motorunda ışık hesaplaması CPU tarafından yapılıyor. Haliyle tek çekirdekte yüksek saat hızına ihtiyacın olacak. Düşük bütçede en yüksek saat hızını da AMD işlemcileri sunuyor. Ben AMD tarafını seçmeni tavsiye ederim.
Cevap için teşekkürler düşüneceğim.
ekran kartı watt değeri düşük asus TUF'ların bence bu fiyata omen 17 alınabilir. Bir de i7 11370h ile i7 11800h arasında sağlam fark var.
Bilgilendirme için teşekkürler.
En fazla 3060 alabiliyorsunuz bu fiyata ancak 3060'lar arasında da watt farkı var. Attığım model en güçlü mobil 3060 içeriyor. (2022 yılında çıkan modeller hariç)
Omen 17 kafama yattı dedikleriniz de mantıklı geldi. Önerileriniz için teşekkürler, bunları göze olarak seçim yapacağım. Tekrardan önerebileceğiniz laptoplar olur ise önerilerinize açığım.

Bu arada aklıma bir şey takıldı. MUX ayarı falan diyorlar laptoplardan anlamadığım için soruyorum, Omen 17 için konuşuyorum mesela harici 240hz monitör takarak rahatlıkla kullanabilir miyim laptopu sorun çıkarır mı? Ayrıca en iyi görüntüyü ve akıcılığı harici monitörde nasıl yakalayabilirim?

Son düzenleme:

Omen 17 kafama yattı dedikleriniz de mantıklı geldi. Önerileriniz için teşekkürler, bunları göze olarak seçim yapacağım. Tekrardan önerebileceğiniz laptoplar olur ise önerilerinize açığım.

Bu arada aklıma bir şey takıldı. MUX ayarı falan diyorlar laptoplardan anlamadığım için soruyorum, Omen 17 için konuşuyorum mesela harici 240hz monitör takarak rahatlıkla kullanabilir miyim laptopu sorun çıkarır mı? Ayrıca en iyi görüntüyü ve akıcılığı harici monitörde nasıl yakalayabilirim?

MUX olmayan laptoplara harici monitör takarak MUX işlevi görmesi sağlanıyor, Omen 17'de MUX'ta var. MUX'un olması veya olmaması harici monitör kullanmanıza engel değil, laptopun portları uyumlu olduğu sürece kullanabilirsiniz.

MUX olmayan laptoplara harici monitör takarak MUX işlevi görmesi sağlanıyor, Omen 17'de MUX'ta var. MUX'un olması veya olmaması harici monitör kullanmanıza engel değil, laptopun portları uyumlu olduğu sürece kullanabilirsiniz.
Tamamdır teşekkürler.
MSI Katana GF66
Alınır mı? veya Omen 17 daha mı iyi arasındaki farklı nedir? Beni aydınlatırsanız sevinirim. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı