20000 TL Gaming Laptop önerisi

Bütçe
20000
Biraz daha para ekle ve bunu al derim ben:
Bütçe yetmiyorsa aynısının 15 inç olanı.

Az daha biriktir MSI GE76 al derim. 23 bin TL ama RTX 3070 ve Hertz cok yuksek.

Az bir fark yok, 4 bin lira. Zaten 17574 lirayı verirken zorlayarak verdim o çok olur benim için. Fiyatı o makinenın öyle kalır mı yoksa düşer mi sence?
Hocam yanlış etiketlemişsiniz. Arkadaşım uyarmıştır sizi. @Radeon RX 5500M
6xxx serisi çıktı, nickleri değiştirin. 😂
Yerinizde olsam 17 bin liraya bu cihazı alırım kalan 3 bin liraya bir monitör alır keyfime bakarım.
Tam aradığım makina. Vergi dahil 17 mi o?
Bütçe yetmiyorsa aynısının 15 inç olanı.
Oda pahalı. Gönlümdeki makina bunun 17.3 olanı.
Hocam siz bilirsiniz tabii ama laptopa o kadar para verilmez. Masaüstüne göre daha az performans alacaksınız daha çok ısınacak monitör derdi falan çok gereksiz oluyor.
RTX30 serisi laptop için çok gereksiz bence RTX2070 17.3 inçli MUX Switch'li laptop idealdir.
15-25 FPS artacak sonuçta oyun için.
Var mı önerdiğin bir model?

Ustam ben senelerce yurtdisinda okudum ve hep Gaming laptop aldim. Demek istedigim bunlarin dogrularini yanlislarini ve iyilerini kotulerini bilirim. Inanmak sana kalmis. Memlekete donunce direkt PC topladim ve tabii ki inanilmaz bir performans elde ettim. Laptoplar cabuk eskiyen malzemeler bunu Gaming için alan yiğitler bilir ve kabul eder zaten. Ben su aralar laptop alacağım diye iyice arastirdim, butcem 25k civari. Razer Blade Pro 17. Alienware M17 R4 ve MSI GE76 karsilastirdim. Aralarindan en makulunu kendim için MSI olarak sectim (gecmiste aldigim laptoplar hep Alienware, ASUS ve MSI idi). 15 inc ile bunalirsin. 17 inc en ideali. RTX 3070 olan modeli bana gayet iyi gozuktu. Kasasi enfes zaten. Genelde CS:GO oynarim arada da RPG tarzi oyunlar. Mobil GPU'larda eskiye donuk almamani tavsiye ederim. RTX 2070 ve RTX 3070 arasinda daglar kadar fark vardir bakmadan soyluyorum. GPU ve CPU'yu guzel makine al, SSD Storage'in istersen 500GB olsun tek SSD ama GPU ve CPU mumkun oldugunca yuksek al. Simdi sana aga bu ulkede laptop alinmaz demeyeceğim, ulke duzelmez, fiyatlar da bunlar. Laptop'un en buyuk avantaji hobi olarak yaptığımiz su gaming islemini mobil hale getirmesidir. Imkanin varsa GE76 derim yoksa da ucuz HP, Casper vs tarzinda takilabilirsin. Son olarak unutmayalim ki laptoplarin GPU'lari PC'ler ile karsilastirilamaz ve laptop almamizin asil sebebi (en azindan kendim için) mobil olmasidir. Direkt yazdim oyle yazdigimi tekrar okumadim ama gonlumden gecenler bunlar sizlere iyi gunler dilerim. Allah'a emanet olun.

Az bir fark yok, 4 bin lira. Zaten 17574 lirayı verirken zorlayarak verdim o çok olur benim için. Fiyatı o makinenın öyle kalır mı yoksa düşer mi sence?

6xxx serisi çıktı, nickleri değiştirin. 😂

Tam aradığım makina. Vergi dahil 17 mi o?

Oda pahalı. Gönlümdeki makina bunun 17.3 olanı.

Var mı önerdiğin bir model?
Evet dostum vergi her şey dahil $2,294.02 (17.618 TL) tutuyor.Kur biraz artmış durumda kurun düşmesini ya da cihazın indirime girmesini bekleyebilirsin 1-1.5 hafta önceye kadar bu cihaz 15.800'e satılıyordu.

Sanırım piyasa daha oturmadığınsan beklemekte fayda var.

Biraz bekleyin hocam Legion modelleri hiç olmadıkları kadar yakınlar.
Türkiye'de satılacak Legion 5 Pro:

resim_2021-03-09_211613.png

Klavyede turkish yazmasından Türk konfigrasyonu olduğunu anlayabilirsiniz.
Örnek fotoğraf:

45e2dbd.png

Lenovo bu modelde MSI ASUS tongfang gibi markaların aksine 115W 3070 yerine 140W koymuş. 3080 MAX-Q'lara yakın olur hatta geçedebilir. Dıştan biraz sade duruyor ama özellikleri canavar.

Biraz bekleyin hocam Legion modelleri hiç olmadıkları kadar yakınlar.
Türkiye'de satılacak Legion 5 Pro:

Eki Görüntüle 915401

Klavyede turkish yazmasından Türk konfigrasyonu olduğunu anlayabilirsiniz.
Örnek fotoğraf:

Eki Görüntüle 915408

Lenovo bu modelde MSI ASUS tongfang gibi markaların aksine 115W 3070 yerine 140W koymuş. 3080 MAX-Q'lara yakın olur hatta geçedebilir. Dıştan biraz sade duruyor ama özellikleri canavar.
Hocam beni çok heyecanlandırdınız Pro modeli geliyor deyince. Sizce aynı bu ürünün fiyatı kaç olur? Ve 1-2 aya çıkar mı?

Geri
Yukarı