20000 TL sistem toplama

RamooY

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Siyah Corsair 5000D AirFlowun içinde
Arkadaşlar sistemi kendim için istemiyorum. Birisi tavsiye istedi ama forumda az kişi gördü. Yardımcı olmak için ve kendimde bilgilenmek için açıyorum. 3D modelleme, oyun geliştirme gibi alanlarda kullanacakmış. Oyun oynamam diye de yazmış. Ben hazır sistem yerine şu şekilde topladım sizce nasıl olmuş. Bu fiyattaki hazır sistemler bu donanımda değil. Fikirlerinizi alabilirim.
Konuyu açan kişi @E.naz

R9 3900X.
Gigabyte RTX 3060 eagle OC 12 GB.
MSI X570.
G.Skill Trident Z 3600MHz (2*8) 2 adet toplamda 32 GB.
970 EVO 500GB.
Seagate Barracuda 2TB HDD.
Cooler Master ML360r sıvı soğutma.
Corsair CX750 RGB PSU.
Corsair 4000D mid-Tower siyah.
Toplamda 23K gibi bir fiyat tutuyor.

Son düzenleme:
Gayet güzel NVMe SSD öneriyorum. Kasa olarak NZXT öneririm şık ve sade kasaları var. Eğer bütçe varsa 5. nesil R9 veya Threadripper al ama aşırı pahalı.

Aslında konu buydu ama az kişi gördü dedim ve bende destek amaçlı konu açtım benimkini de sadece siz gördünüz.5.nesil ile arasında 3000TL gibi fark var bütçe bu halde bile aşıyorken 5900X hiç olmaz. NZXT'nin kasaları da güzel ama 4000D'ye bayılıyorum. Nedense açtığım konu forum listesine düşmedi.

Aslında konu buydu ama az kişi gördü dedim ve bende destek amaçlı konu açtım benimkini de sadece siz gördünüz.5.nesil ile arasında 3000TL gibi fark var bütçe bu halde bile aşıyorken 5900X hiç olmaz. NZXT'nin kasaları da güzel ama 4000D'ye bayılıyorum. Nedense açtığım konu forum listesine düşmedi.
Anladım hocam şu haliyle bile çok iyi zaten.

Evet.
3070'li sistem var ama hem RAM açısından hem de işlemci açısından çok daha kötü fiyatı 18.000 TL idi istiyorsaan bir bak.

Konuyu açan arkadaş oyun oynamayacağını belirtti bende bu yüzden ekran kartından kısıp işlemciye yüklendim. Dediğiniz gibi RAM'ler hem 32 GB hem 3600MHz. Baktığım sistemlerde o fiyata 3070 göremedim açıkcası.

Konuyu açan arkadaş oyun oynamayacağını belirtti bende bu yüzden ekran kartından kısıp işlemciye yüklendim. Dediğiniz gibi RAM'ler hem 32 GB hem 3600MHz. Baktığım sistemlerde o fiyata 3070 göremedim açıkcası.
Evet.https://www.itopya.com/reynmen-z2-asus-dual-geforce-rtx-3070-oc-8gb-amd-ryzen-7-3700x-16gb-ddr4-512gb-m2-ssd-1tb-disk-geforce-rtx-raytracing-pc/ var.Ama arkadaşınız oyun oynamadığı için sıkıntı yok düzgün seçim.

Evet.https://www.itopya.com/reynmen-z2-asus-dual-geforce-rtx-3070-oc-8gb-amd-ryzen-7-3700x-16gb-ddr4-512gb-m2-ssd-1tb-disk-geforce-rtx-raytracing-pc/ var. Ama arkadaşınız oyun oynamadığı için sıkıntı yok düzgün seçim.

Önerdiğim sistemi alıp rahat eder yoksa büyük ihtimal 3700X olan bir sistem alacak. @E.naz parçaları teker teker alıp toplayabilirseniz kendin ama tecrübeniz yoksa güvenilir bir bilgisayarcıda dediğim sistemi toplayın. Diğer hazır sistemlerden kesinlikle daha iyi ama derseniz bu kadar bütçeyi aşmaya gerek yok 3700X'li hazır sistem olarak bunu öneririm.
Şu parçaları değiştirin ama.
RAM'lari Hyper Fury X 3600MHz CL17 RGB olan modeli.
SSD'yi Samsung 870EVO Plus 500GB.
+1TB Seagate harddisk.
19.939 TL.

Önerdiğim sistemi alıp rahat eder yoksa büyük ihtimal 3700X olan bir sistem alacak. @E.naz parçaları teker teker alıp toplayabilirseniz kendiniz ama tecrübeniz yoksa güvenilir bir bilgisayarcıda dediğim sistemi toplayın. Diğer hazır sistemlerden kesinlikle daha iyi ama derseniz bu kadar bütçeyi aşmaya gerek yok 3700X'li hazır sistem olarak bunu öneririm.
Şu parçaları değiştirin ama.
RAM'lari Hyper Fury X 3600MHz CL17 RGB olan modeli.
SSD'yi Samsung 870EVO Plus 500GB.
+1TB Seagate harddisk.
19.939 TL.
Öylesine paylaşmıştım.

Geri
Yukarı