20000 TL'ye laptop alınır mı?

Emir9765

Femtopat
Katılım
5 Aralık 2021
Mesajlar
24
Ben kendime bir laptop almak istiyorum ve bütçem 20000 TL (PC almama daha bir süre var doların artmasıyla bütçem 25k ya çıkabilir.) Ama bazı arkadaşlarım ve birçok kişi bunun yerine git masaüstü al daha iyi, daha iyi oyun oynarsın... vb şeyler söylüyor. Ama ben rahatıma düşkünüm laptop bana birçok kişinin aksine daha rahat kaçar taşınabilrilik, küçük, ince olması bakımından. Benim sordumda işte bu sizce bir laptopa 20.000 TL para verilir mi yoksa durmadan masaüstü al diyenler haklı mı? Veya laptopun ömrü kısa olur mu veya iyi bir laptopun ömrü ne kadar olur? Kafam çok karıştı.
 

slim_shady

Hectopat
Katılım
25 Haziran 2017
Mesajlar
282
Çözümler
1
Çok FPS takıntın yoksa, ben sadece birkaç saat oynarım sonrasında kapatırım diyorsan alınır. Aksi halde masaüstü bakınmanız daha doğrud olur.
 

Cozen24

Kilopat
Katılım
10 Şubat 2014
Mesajlar
1.085
Makaleler
2
Yer
Kadıköy
Haklı değiller kardeşim. Ben salonda Tv izlerken de oyunumu oynuyorum, seyahate gittiğimde de oynuyorum. Masaüstü performans olarak ileride olsa da bence kullanım için çağın gerisinde. Mevcut piyasada 20K ile 3060'lı bir cihaz alabilirsin. Bu da sana performans anlamında bir referans sağlar.

Hele ki bütçe artarsa 3070'e çıkan sağlam cihazlar var. Arkanıza bile bakmazsınız.

 

Akdeniz1

Decipat
Katılım
11 Şubat 2021
Mesajlar
1.784
Makaleler
11
Çözümler
1
Yer
Sinop
Ben kendime bir laptop almak istiyorum ve bütçem 20000 TL (PC almama daha bir süre var doların artmasıyla bütçem 25k ya çıkabilir.) Ama bazı arkadaşlarım ve birçok kişi bunun yerine git masaüstü al daha iyi, daha iyi oyun oynarsın... Vb şeyler söylüyor. Ama ben rahatıma düşkünüm laptop bana birçok kişinin aksine daha rahat kaçar taşınabilrilik, küçük, ince olması bakımından. Benim sordumda işte bu sizce bir laptopa 20.000 TL para verilir mi yoksa durmadan masaüstü al diyenler haklı mı? Veya laptopun ömrü kısa olur mu veya iyi bir laptopun ömrü ne kadar olur? Kafam çok karıştı.

20K'lık bir laptop ile 20K'lık bir masaüstü PC'nin FPS bakımında çok farkı olmaz (Benimle aynı düşüncelere sahip değilseniz beni aydınlatın, boş boş gülme emojisine basmayın) Tabii ki taşınılabilirlik açısından laptop açık ara önde, ben laptop alırdım.
 

İşsizEnes

Picopat
Katılım
2 Haziran 2021
Mesajlar
276
Çözümler
1
Laptopların ömrü kısa olmaz bataryanın ömrü kısa olur. Tabii kaliteli ise bilemem ama oyun oynicayaksanız bence masaüstü alın laptoplar aşırı yüksek ısıya çıkabilir mobil ekran kartları tam performans veremeyebilir.
 

333365

Terapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
21.671
Makaleler
51
Çözümler
211
Yer
KKTC
Oyun bilgisayarı olarak masaüstü öneriliyor. Eğer oyun bilgisayarı olarak kullanmak istiyorsanız masaüstü al.
 

muhammet yüce

Centipat
Katılım
14 Nisan 2021
Mesajlar
148
Ben kendime bir laptop almak istiyorum ve bütçem 20000 TL (PC almama daha bir süre var doların artmasıyla bütçem 25k ya çıkabilir.) Ama bazı arkadaşlarım ve birçok kişi bunun yerine git masaüstü al daha iyi, daha iyi oyun oynarsın...vb şeyler söylüyor. Ama ben rahatıma düşkünüm laptop bana birçok kişinin aksine daha rahat kaçar taşınabilrilik, küçük, ince olması bakımından. Benim sordumda işte bu sizce bir laptopa 20.000 TL para verilir mi yoksa durmadan masaüstü al diyenler haklı mı? Veya laptopun ömrü kısa olur mu veya iyi bir laptopun ömrü ne kadar olur? Kafam çok karıştı.

Rahatlık istiyorsan laptop al ama masaüstü ömrü daha uzun olur parçalarını ileride değiştirebilirsin. Laptop un ömrü ise kalitesine göre değişiyor benim 10 yıllık Toshiba laptopum hala çalışıyor.
 

bloodrap

Decapat
Katılım
4 Şubat 2020
Mesajlar
453
Yer
İstanbul
Selamlar,
taşınabilirlik senin için çok önemli ise mecbur notebook alman gerekiyor. Eğer imkanın var ise masaüstü alman daha mantıklı olur. Daha iyi performans alırsın. İleri de sadece ekran kartı değiştirerek sistemin ömrünü uzatabilirsin. Ben masaüstü kullanıyorum. yaklaşık 6-7 yıldır sadece parça değiştirerek yoluma devam ediyorum. 1 sene önce işlemci ve anakartı değiştirdim. ihtiyaç halinde ileri de ekran kartını değiştirmem yetecek. Bir de bunları yaparken değiştirdiğin parçayı da satabiliyorsun.
 

Yeni konular

Yukarı