20000 TL'ye laptop alınır mı?

Peki 20k lık kaliteli bir pc nin bataryası kaç yıl gider ve batarya öldüğünde internetten getirteceğim yeni batarya eskisiyle aynı performansı verirmi? Aynı arkadaşım 2.batarya eskisiyle aynı performansı vermez diyor. :D
Bataryadan beklediğiniz performans nedir? :D Orijinal olan kullanımınıza 2 sene dayanacaksa hadi bu 1,5 sene dayansın. Nasıl bir performans bahsedilen ben onu anlamadım. Cihazın performansı açısından yedek batarya herhangi bir eksiklik yaşatmıyor şu an bizim cihaza. Eskisinde yaptığımız her işlemi hala yapıyoruz. Hatta 2 tane aldık ne olur ne olmaz, 2 sene sonra tekrar aynı yokluğa düşmeyelim diye.

Bataryadan çok ürünün konfigürasyonu ile ilgilenin. Sonrasında varsa gözünüze kestirdiklerinizin herhangi bir kronik problemi var mı, uzun süre kullanımda ne kadar ısınıyor, problem yaratacak kadar ısınıyor mu, menteşeleri gevşiyor mu, kasa malzemesinin kalitesi gibi gibi konuları araştırın. Günümüz şartlarında fiyat normal dediysek de az bir paradan bahsetmiyoruz sonuçta. Yeterince bilgi sahibi olduktan sonra zaten sağlıklı bir şekilde karar verirsiniz. Hayırlı olsun şimdiden.

Küçük derken 15.6 için mi diyorsunuz? Bence ideal bir boyut taşıma konusunda. Kasa kalitesi vb. konularda bakma şansınız oldu mu?

15.6" ve ekran kenarları çok ince o yüzden bana küçük gelmişti ama muhtemelen daha önce öyle bir cihaz görmediğim içindir. Kasasına bakmamıştım nasıldır bilmiyorum. Eğer ciddi düşünüyorsanız mağazalarına gidip kendiniz bakabilirsiniz en iyisi öyle olur.

Bataryadan beklediğiniz performans nedir? :D Orijinal olan kullanımınıza 2 sene dayanacaksa hadi bu 1,5 sene dayansın. Nasıl bir performans bahsedilen ben onu anlamadım. Cihazın performansı açısından yedek batarya herhangi bir eksiklik yaşatmıyor şu an bizim cihaza. Eskisinde yaptığımız her işlemi hala yapıyoruz. Hatta 2 tane aldık ne olur ne olmaz, 2 sene sonra tekrar aynı yokluğa düşmeyelim diye.

Bataryadan çok ürünün konfigürasyonu ile ilgilenin. Sonrasında varsa gözünüze kestirdiklerinizin herhangi bir kronik problemi var mı, uzun süre kullanımda ne kadar ısınıyor, problem yaratacak kadar ısınıyor mu, menteşeleri gevşiyor mu, kasa malzemesinin kalitesi gibi gibi konuları araştırın. Günümüz şartlarında fiyat normal dediysek de az bir paradan bahsetmiyoruz sonuçta. Yeterince bilgi sahibi olduktan sonra zaten sağlıklı bir şekilde karar verirsiniz. Hayırlı olsun şimdiden.
Çok teşekkürler

Şimdi batarya bilgisayarı fişe takılı değilken çalıştıran parça değil mi? Ben Full prizde oynasam haliyle batarya çalışmaz ve ömrü kısalmaz değil mi? Dalga geçmeyin pek bir bilgim yok ama öyledir herhalde.

Pilin çıkarılıp oyun vb oynanması lazım. O şekilde bataryayı zarar gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı