2000TL'ye GTA Online için ekipman önerisi

Bütçe
2000-2500 TL max

DishonoredXXX

Femtopat
Merhaba. Uzun bir süredir GTA Online oynuyorum ama FPS yüzünden PvP de falan kaybediyorum, arkadaşlarımın hepsi en az 60 FPS ile oynarken ben en fazla 20-30 FPS ile oynuyorum anlayacağınız artık bıktım :D. Staja başladım bu sene yani 2.000TL maaşım var, ilk maaşımı aldım ve daha iyi oyun oynamak için kullanmak istiyorum. 2.000TL'ye bana GTA Online'ı en az 60 FPS ve eğer mümkünse 144Hz, 1ms de oynatabilecek ya da bu değerlere en yakın oynatabilecek ekipman önerir misiniz? (2.el önermeyin) Yardımlarınızı bekliyorum :)
Sistemim:
Masaüstü.
DirectX 12.
Windows 10 Pro 64-bit
BIOS: (12/26/2018)quadro H55A2 ver: 080015.
NTFS SATA ssdd 457GB.
8 GB RAM DDR3 Dual channel.
Intel(r) Core(tm) i3 CPU 530 @ 2.93GHz (4 cpus), ~2.9GHz 2 GB.
AMD Radeon (tm) R9 200 series 1600 X 1200 (32 Bit) (60Hz)
Mainboard: Intel H55, to be filled by O. E. M.
Monitor: Generic non-PnP monitor. Samsung S22B150n.
Eğer başka bilgi lazımsa söyleyin araştırayım :)

Son düzenleme:
Merhaba. Uzun bir süredir GTA Online oynuyorum ama FPS yüzünden PvP de falan kaybediyorum, arkadaşlarımın hepsi en az 60 FPS ile oynarken ben en fazla 20-30 FPS ile oynuyorum anlayacağınız artık bıktım :D. Staja başladım bu sene yani 2.000TL maaşım var, ilk maaşımı aldım ve daha iyi oyun oynamak için kullanmak istiyorum. 2.000TL'ye bana GTA Online'ı en az 60 FPS ve eğer mümkünse 144Hz, 1ms de oynatabilecek ya da bu değerlere en yakın oynatabilecek ekipman önerir misiniz? Yardımlarınızı bekliyorum :)
Sistemim:
Masaüstü.
DirectX 12.
Windows 10 Pro 64-bit
BIOS: (12/26/2018)quadro H55A2 ver: 080015.
NTFS SATA ssdd 457GB.
8 GB RAM DDR3 Dual channel.
Intel(r) Core(tm) i3 CPU 530 @ 2.93GHz (4 cpus), ~2.9GHz 2 GB.
AMD Radeon (tm) R9 200 series 1600 X 1200 (32 Bit) (60Hz)
Mainboard: Intel H55, to be filled by o. E. M.
Monitor: Generic non-PnP monitor. Samsung S22B150n.
Eğer başka bilgi lazımsa söyleyin araştırayım :)

İlk önce yüksek sisteme geçmek istiyorsanız bence anakartı değiştirmek önceliğiniz olsun onun haricinde RAM 16 GB çift kanal ve DDR4 yaparsanız daha iyi olur.

Bu sisteme ekran kartından başka bileşene yatırım yapılmaz. Tavsiyem 2 ay daha çalışıp 6000 bütçe yapıp 2. el de o döneme göre sistem önerisi isteyin, ona göre bir şeyler önerelim.

Güç kaynağınız yeterliyse şöyle bir upgrade çok iyi olur.
Bu sisteme ekran kartından başka bileşene yatırım yapılmaz. Tavsiyem 2 ay daha çalışıp 6000 bütçe yapıp 2. el de o döneme göre sistem önerisi isteyin, ona göre bir şeyler önerelim.
Hocam ekran kartı gayet yeterli GTA Online için.

Güç kaynağınız yeterliyse şöyle bir upgrade çok iyi olur.

Hocam ekran kartı gayet yeterli GTA Online için.
Bu daha mantıklı.

Hocam param güvende olmadan ikinci eli önermiyorum sıkıntı çıkabilir.
Ama haklısınız AMD Ryzen bir sistem daha mantıklı.

Bütçeyi 100TL daha arttırabilirseniz böyle bir sistem mükemmel olur ama güç kaynağınızın modeli nedir?Güç kaynağıda değişmeniz gerekebilir.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Evet bütceyi 2.500TL'ye kadar arttırabilirim, güç kaynağı için kasayı açmam gerek onu unuttum şuan müsait değilim kısa bi zamanda bilgilendireceğim. 2.el almak istemiyorum sıkıntı çikabilir diye o yüzden lütfen 2.el önermeyin :) diğer aylıklarım ile daha da ekipmanlarimi yükseltmek istiyorum klavye, mouse, mikrofon... gibi. Tabiki bir aylığım ile işlemci diğer aylığım ile ekran kartı vs. alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı