2005 model Mercedes A150 araba aynaları ışığı çok yansıtıyor

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar. 2005 model Mercedes A150 elegance paket aracım var. Yeni aldım, arabalardan da hiç anlamam. Arabada akşam sürerken ilk fark ettiğim şey yan ve dikiz aynaların arkadaki her aracın farını sanki gözüme direkt tutuyormuş gibi yansıtması oldu. Bundan önce de öyle lüks bir araç falan kullanmadım ama demek ki aynalarda farklı bir teknoloji varmış da bunda yokmuş herhalde. Bu aynaları ben ne yapabilirim, gece sürüşü yapamıyorum neredeyse. Üstüne film falan mı çekilir, farklı bir ayna mı almam gerekir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok basit bir çözüm ama yan ve dikiz aynalarının açısı bozulmuş olabilir. Bir ustaya yaptırmayı deneyebilirsiniz. Öyle ekstrem bir araç almadıysanız aynalar için pek bir teknoloji yok. Düz ayna yani.

Çok basit bir çözüm ama yan ve dikiz aynalarının açısı bozulmuş olabilir. Bir ustaya yaptırmayı deneyebilirsiniz. Öyle ekstrem bir araç almadıysanız aynalar için pek bir teknoloji yok. Düz ayna yani.
Nasıl bir ayna ayarı? Kendim de aynayı oynatabiliyorum yani.

Nasıl bir ayna ayarı? Kendim de aynayı oynatabiliyorum yani.
Direksiyonun sol alt kısmındaki yerden yapılıyor senin dediğin yer yani. Bu ayar düzgün olmazsa, hem düzgün görüş sağlayamazsın. Hem de araç muayenesinde problem çıkartır. Büyük ihtimal öyle bir ayar yaptın ki, karşı aracın farı direkt gözüne geliyor. Bir düzgün ustaya 5 dakikada yaptırabilirsin.

Direksiyonun sol alt kısmındaki yerden yapılıyor senin dediğin yer yani. Bu ayar düzgün olmazsa, hem düzgün görüş sağlayamazsın. Hem de araç muayenesinde problem çıkartır. Büyük ihtimal öyle bir ayar yaptın ki, karşı aracın farı direkt gözüne geliyor. Bir düzgün ustaya 5 dakikada yaptırabilirsin.
Yok ya, ondan olduğunu sanmıyorum. Daha önce de farklı farklı arabalara bindim, ayna ayarımı arkayı görebileceğim şekilde çok değiştirdim hiç bu kadar yansıma yaşamadım. Dikiz ayna da öyle, bir farklılık var gibi bunda. Çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı