200TL'ye ekran kartı önerisi

eray123

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle sistemim :

Anakart : ECS G31T-M7
Ram : 2 GB 800 Mhz Ram
Ekran Kartı : ATI Radeon 4300 Serisi 512 MB
İşlemci : Pentium Dual Core E5400 2.70 Ghz

Bu sisteme uygun minimum 150 TL maksimum 200 TL en iyi performansı verecek ekran kartı önerilerinizi söylerseniz memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartı yerine keşke sisteminizi yenileseniz biraz eski kalmış. İlk önce arkadaşlarımızın önerilerini alalım. Ben en son söyleyeceğim.

Evet sistemim baya eski 6 sene oldu galiba alalı. En son çıkan oyunlarda CoD Black Ops II kasmadan oynamıştım. BF3 en düşük ayarda bile kasıyor. Sistemi yenileme kararı aldım bu tatil çalıştım 200 tl gibi mebla kazandım onada ekran kartı almaya karar verdim. Neden anakart değil diye sorarsanız anakartı değiştirirsem DDR3 Ram belleğini destekleyen bir anakart almak istiyorum bu neden ile ilk ekran kartını tercih ettim.

GT630 GDDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Nvidia Ekran Kartı

Bu ekran kartı anakartımla uyumlu mu ? Ve işlemcimi rahatsız eder mi ?

O çok kötü bir ekran kartı (ancak Casper ve bakkal amcaların en sevdiği ekran kartı). Bu bütçeye HD7750 almalısın.

Berk 630'dan ne artısı var ayretten niye bu kadar kötülüyosunuz 630'u ?

7750 anakartıma uyumlu mu ?

Cevap verirsen sevinirim

İşlemci darboğaz oluşturur gibi duruyor. Sonuçta 6 sene geçmiş ömrü de dolmak üzere. Bence biraz daha çalışıp ondan sonra daha iyi bir sistem toplarsanız daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı