2010 model Casper SP15 laptopa 1200 lira masraf yapmak

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Casper SP15 laptop sahibiyim.
Özellikleri: Pentium P6100 2 GHz.
2 GB RAM.
300 GB HDD var. Masaüstüm var ama bunu toparlayıp bir köşeye lazımlık olarak koymak istiyorum.
Düşündüğüm güncellemeler:
4+4 RAM 620 TL.
256 GB SSD SATA 376 TL.
70 TL SATA kızağı (DVD yerine disk takma aparatı)
135 TL de bozuk klavyeyi yaptıracağım. Genelde şarjda kullanırım ama pil ölü. Pil alırsam da 249 lira masrafı var. Total'de 1359 lira masraf yapacağım bu laptop için değer mi?

Ayda 3-5 kere kullanılacaksa yapılabilir. Ama bir köşeye koyup yüzüne bakılmayacaksa direkt laptopu satmak daha mantıklı geliyor.

4GB takviye ile 6GB RAM yeterli olur.
Klavyeyi değiştirin veya yaptırın.
SSD alın. O da yabana gitmez.
Pile ve HDD kızağına gerek yok.
Bir HDD kutusu alın. USB 3.0 kablosu ile HDD'yi istediğiniz bilgisayara bağlarsınız.

Ayda 3-5 kere kullanılacaksa yapılabilir. Ama bir köşeye koyup yüzüne bakılmayacaksa direkt laptopu satmak daha mantıklı geliyor.
Hocam arada bir lazım olur yine. Toplayıp sata da bilirim.
4GB takviye ile 6GB RAM yeterli olur.
Klavyeyi değiştirin veya yaptırın.
SSD alın. O da yabana gitmez.
Pile ve HDD kızağına gerek yok.
Bir HDD kutusu alın. USB 3.0 kablosu ile HDD'yi istediğiniz bilgisayara bağlarsınız.
Bilgisayarda USB 3.0 girişi yok hocam.

Hocam arada bir lazım olur yine. Toplayıp sata da bilirim.

Bilgisayarda USB 3.0 girişi yok hocam.
Olsun. Siz yine de USB 3.0 kablolu kutu alın. Harici disk olarak kullanırsınız. Masaüstünde de mi yok? İkisinde de kullanırsınız.
Bende de P6200 işlemcili Casper laptop var. Ben de benzer geliştirmeleri yaptım.
RAM'i 6GB yaptım.
SSHD taktım. Eski HDD'yi kutuyla dediğim gibi kullanıyorum.
Film, dizi falan izliyorum. Yazıcının yanında sürekli duruyor. Yazıcıyı o bilgisayarla kulanıyorum. Gayet de iş görüyor.

Geri
Yukarı