2014 sonrası otomobiller hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yeni kasa diye geçiyor bu araç 1.6 132 HP cvt şanzıman var 2021 çıkışlı 4 silindirli temiz bir araba bulabildik aynı paralara 2021 de alınıyor fakat 1.5 olduğu için özellikle istemedim hızı seven biriyim basılacak yerde basarım.
Araç dayanıklı zaten sorunsuzluğu ile biliniyor şanzımana ne yaparsan yap zarar veremezsin desek doğrudur ömürlük araçtır. Diğer konu kaportası ince Japon araçlarının çoğu böyledir kaputuna vurunca teneke sesi geliyor ha Jetta da tok ses çıkıyordu da ne oldu. Onun dışında kapı kapama hissiyatları gelişmiş cıvıcte nazaran 1 tık üstün bu konularda. Kasa dayanıklılığından ziyade çarpışma testleri önemli onda da yüksek puanlar elde etmiş bir araç en boş paketten itibaren diz aırbag bile standart gelmekte. Çift salıncak bağımsız süspansiyonları 17 jant 45 yanak lastiklerle yola yapışıyor virajını çok beğendim aracın.
Hocam Euro Ncap'ın sitesine girip sonuçlarına baktım. Yolcu güvenliği %80'in üzerinde. Dayanıklı ancak neden o kısımdan teneke sesi çıkıyor? Ayrıca bu arabanın elektrikli versiyonu 6 yıl sonra çıkarsa gözüm kapalı alırım.

Hocam ayrıca bir arkadaşımda 2007 Corolla var. Binme şansım oldu. Koltuk zaten pamuğun üstünde oturuyorum zannettim. 😀
Hocam araba 15 yıldır motor bakımı görmüyor, ama halen tık demedi çalışıyor.

Hocam bir 2006-2012 Corolla, bir de 1996-2001 W210 Mercedes. Dünyadaki bozulmayan iki araba.

Hocam Euro Ncap'ın sitesine girip sonuçlarına baktım. Yolcu güvenliği %80'in üzerinde. Dayanıklı ancak neden o kısımdan teneke sesi çıkıyor? Ayrıca bu arabanın elektrikli versiyonu 6 yıl sonra çıkarsa gözüm kapalı alırım.

Hocam ayrıca bir arkadaşımda 2007 Corolla var. Binme şansım oldu. Koltuk zaten pamuğun üstünde oturuyorum zannettim. 😀

Hocam bir 2006-2012 Corolla, bir de 1996-2001 W210 Mercedes. Dünyadaki bozulmayan iki araba.
Kaporta olarak kalın değil bu yüzden de yalıtım kötü ve bahsettiğiniz olay yaşanıyor elektrikli değil fakat Hybrıd modelleri mevcut.

Bence hepsi dandik. Özellikle son dönemlerde çıkan.
Her marka için geçerli değil.Bazı segmentlerde bazı markalar kalite düşürüyor bazıları da aksine yükseltiyor.

Bakın bizim insanımızda şöyle bir yargı var,ya bu arabadan tok ses çıkmıyor iyi değildir şimdi bu gibi.Devam edeyim asıl başta dediğime örnek olarak araba eğer bir kazada ağır hasar aldıysa kötü diye bir algı var.Bu tamamen yanlış,kazalarda arabanın içerdeki insanları ne kadar koruduğuna bakılır,ne kadar hasar aldığına değil.Görüyoruz tok ses çıkaran araçları da,davul sesi yapanı da.

Yeni konular

Geri
Yukarı