2016 Seat İbiza'da farlarda arıza kaydı oluyor

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

2016 Seat İbiza reference Plus paket araca sahibim. Nadiren olmak üzere bazen sağ/sol kısa bazen sağ/sol sis farları için arıza kaydı veriyor. Yaklaşık 2 ay önce aracımı yıkadıktan 2 km yol kat ettikten hemen sonra sağ kısa farım için ekrana arıza kaydı geldi ve araçtan inip baktığımda gerçekten de yanmıyordu. Sonrasında kısa farların her ikisini de değiştirdim sorun ortadan kalktı. Belli bir süre sonra aynısını yapmaya başladı, bu sefer bazen sağ/sol kısalar bazen sağ/sol sisler olmak üzere arıza kayıtları ekrana geliyordu. Araçtan inip baktığımda farlar gayet düzgün bir şekilde yanıyordu, kontağı kapatıp tekrardan çalıştırdığımda hata gidiyordu. Muhtemelen 2 ay önce kısaları değiştirdiğimde gerçekten bozulmuştu. Ama şu an yaşamış olduğum soruna bir anlam veremiyorum. Temassızlık olduğunu da düşünmüyorum, zira kontağı kapatıp açınca kesin olarak düzeliyor. Beni şu anda şüphelendiren parça far beyni. Umuyorum ki far beyni arızalı değildir. :( tabii ki kimse görmeden kesin bir yorum yapamaz ama kaba taslak olarak sizce aracımda nasıl bir sorun olabilir, önemli bir sorun mudur ve ortalama ne kadar harcama ile bu sorunun üstesinden gelebilirim? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Far ve ampul soketlerini yağsız kontak sprey veya wd40 ile temizlerseniz çözüm olabilir yoksa büyük ihtimal tesisata bakılacak. Birde arabanızda sonradan takılan led ampul varsa saçma sapan yerlere arıza verdirebiliyor ona da bakılmalı. İlk akla gelenler bunlar.

Far ve ampul soketlerini yağsız kontak sprey veya wd40 ile temizlerseniz çözüm olabilir yoksa büyük ihtimal tesisata bakılacak. Birde arabanızda sonradan takılan led ampul varsa saçma sapan yerlere arıza verdirebiliyor ona da bakılmalı. İlk akla gelenler bunlar.
Led ampül var evet sonradan takılan. Teşekkürler.

Geri
Yukarı