2018 10 Anti Virüs Programı Önerisi

Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, Technopat Sosyal'de araştırmam sonucu bir şeyi fark ettim. Birçok kullanıcı sağlıklı ve güncel anti virüs programı aramakta ve sosyalde bununla ilgili birçok tartışma sürüyor. Bugün sizler için 2018'in en iyi anti virüs programlarını derledim.

Bu sonuçta 2018 yılı içerisinde belirlenmiş ve her program orijinal lisansı ile denenmiştir. Verilen puanlar; Sistem koruması, anti virüs programının sisteme yaptığı baskı ve müşteri desteği ile verilmiştir.

• Norton by Symantec - 9.8

• BullGuard - 9.4

• Panda - 9.1

• Bitdefender - 8.7

• MacKeeper Human Inside - 8.5

• Avira - 8.5

• McAfee - 8.1

• Kaspersky Lab - 7.8

• Trend Micro - 7.5

• Eset NOD32 - 7.3

Umuyorum ki bu konu işinize yarayacak bilgiler vermektedir. Hepinize iyi günler diler, saygılarımı sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky neredeyse Eset ile aynı puanda ve hiç kimse bu derecelendirmeye bakmaz.
1.Kaspersky
2.Norton
Bu şekilde ilerler ancak sıralama.
Maalesef öyle değil. Sosyal'de en sık rastladığım şeylerden birisi Kaspersky'ın ne kadar iyi olduğu lakin bilmeniz gereken bir şey var ki Kaspersky'dan çok daha iyi anti-virüs programları söz konusu :)

360 Total Security de iyidir kendi motoru dışında Bitdefender ve Avira motorunu da kullanabilir. Böylelikle daha kapsamlı tarama ve koruma sağlayabilir. Ayrıca sistemi aşırı yormaması ve etkili çalışmasıda gayet iyidir.

360 Total Security de iyidir kendi motoru dışında Bitdefender ve Avira motorunu da kullanabilir. Böylelikle daha kapsamlı tarama ve koruma sağlayabilir. Ayrıca sistemi aşırı yormaması ve etkili çalışmasıda gayet iyidir.
Muhakkak öyledir. Lakin, görmüş olduğunuz gibi listede bazı anti-virüs programları bulunmamak ki burada en çok dikkatimi çeken Avast olmuştu. Piyasa da tabi ki bu listede bulunandan çok daha fazla anti-virüs programı var fakat ben bu listede 2018'in en iyilerini derledim ve Eset NOD32'den sonrası maalesef listeye giremedi.

Keşke puanlamaya gereksiz uyarıları da ekleseydiniz. Yanlış uyarı vermesi de eksi puan olmalıdır. Norton her şeye burnunu sokuyor. Hele ki sonar koruma çok hatalı davranıyor.

Keşke puanlamaya gereksiz uyarıları da ekleseydiniz. Yanlış uyarı vermesi de eksi puan olmalıdır. Norton her şeye burnunu sokuyor. Hele ki sonar koruma çok hatalı davranıyor.
Hocam söylediğiniz şey bir iki tıkla halledilebilir. Şu an piyasada bulunan birçok anti-virüs programı bildirim gönderebilen programlardır. Ayarlar kısmında bildirimleri kapatabilir veyahut açabilirsiniz. Bunu eksi olarak görmemek lazım. Zira, eğer bir anti-virüs programı size bildirim göndermese bu seferde "Bu ne biçim program bana hiçbir şeyden haber vermiyor" olacak. Önemli olan programı kişiselleştirebilmek. :)

Hocam söylediğiniz şey bir iki tıkla halledilebilir. Şu an piyasada bulunan birçok anti-virüs programı bildirim gönderebilen programlardır. Ayarlar kısmında bildirimleri kapatabilir veyahut açabilirsiniz. Bunu eksi olarak görmemek lazım. Zira, eğer bir anti-virüs programı size bildirim göndermese bu seferde "Bu ne biçim program bana hiçbir şeyden haber vermiyor" olacak. Önemli olan programı kişiselleştirebilmek. :)
Demek istediğinizi anlıyorum fakat aktarmak isteğim yanlış bildirimlerin rahatsız etmesi. Bildirim almayı istiyorum zaten, bilgisayarımda ne olup bittiğini takip etmek isterim. Ayarları nasıl yaparsak yapalım yanlış bildirim gelemesin ama doğrusu gelsin diye bir sonuca ulaşmak imkansız. Zaten çoğu anti virüs testinde hatalı engellemeler ve yanlış bildirimler eksi puan olarak eklenir. Özellikle fazla koruyucu anti virüsler gereğinden fazla rahatsız ediyor.

Testker hakkında yeterli bilgi verilmemiş. Hangi zararlılar denendi? Hangi işletim sistemi üzerinde testler yapıldı? Ram ve işlemci kullanımları ne kadar? Ne tarz saldırı yöntemleriyle koruması incelendi? Bu cevapların hiçbiri yok.

Son kullanıcılara nacizane önerim bu gibi listelere bakmaktansa büyük kuruluşların daha profesyonel testlerine göz atmalarıdır.

Trend Micro'nun Maximum Security versiyonunu kullanıyorum bilgisayarıma biraz ağır geliyor fakat orta, üst segmentte ki bilgisayarlar hiç zorlanmazlar. Sizin internetten indirdiğiniz bir dosyayı kendisi masaüstüne atar atmaz inceliyor. Dosya kalkanı ile istediğimiz klasörü fidye yazılımlarından koruyabiliyoruz. Ayrıca tarayıcı eklentileri ile kötü amaçlı siteleri vs. engelliyor. Kötü amacı olup olmayan siteleri incelemeleri için onlara mail atabiliyorsunuz. Şuan ki puanının biraz daha üstünü hak ediyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı